"נערכים לתרחיש של 5,000 מונשמים ועוד 10,000 חולים בינוניים וקשים"

ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות: "זה אומר שכלל המיטות בישראל יוקצו לחולי קורונה" ■ "זה תרחיש מאוד קשה והמספרים של היום מכוונים לתרחיש יותר קשה - ולכן צריך להמשיך בצעדי הסגר"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות
ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאותצילום: דניאל צ'צ'יק
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

"אנחנו נערכים לתרחיש של 5,000 מונשמים ועוד 10,000 חולים בינוניים וקשים. זה אומר שכלל המיטות בישראל יוקצו לחולי קורונה" - כך אמרה היום ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות. לדבריה, "זה תרחיש מאוד קשה והמספרים של היום מכוונים לתרחיש יותר קשה. להגיד שזה מדיר שינה מעיני זו לשון המעטה - ולכן צריך להמשיך בצעדי הסגר".

עוד אמרה עזרא כי "ביממה האחרונה ראינו עלייה בחולים הקשים והמונשמים, סוג של קפיצה. הקפיצה בקשים ובמונשמים מטרידה אותי מאוד כי זה עלול להעיד על מגמה בעייתית שיכולה להשפיע על העומס שיהיה על המערכת". לדבריה, "יש הרבה אנשים חכמים שיושבים על מודלים מתמטים אבל בלי להיות מתמטיקאית, קפיצה של 10 אנשים ביום בחולים המונשמים - זו קפיצה מאוד גדולה וזה מעיד על מגמה".

באשר למקרים של חולים צעירים, אמרה עזרא כי "זו יכולה להיות מחלה מאוד קשה וכדאי להשתדל לא להידבק בה. רוב החולים קשים מבוגרים אבל אין חסינות לצעירים".

באשר לשאלה מדוע יש פער גדול בין הצהרת משרד הבריאות כי ברירת המחדל היא להעביר חולים למלונות לבין המציאות בשטח שבה רוב החולים הקלים נמצאים בביתם, אמרה עזרא: "אכן גילינו פער כזה. יש צורך להשתמש במלונות, בעיקר במקומות ויישובים שחשוב להוציא בהם אנשים מהבית, בעיקר במקומות שיש בהם התפרצות כמו בני ברק, ששם יש התפרצות משמעותית וקושי לבודד אנשים ולהמשיך למנוע את ההדבקה"

עזרא הוסיפה כי "מי שמפעיל את מערך המלונות זה פיקוד העורף, וצריך לטייב את האירוע כדי שיהיו מקומות נוספים. גם אנחנו לא מרוצים ממה שאנחנו רואים". לדבריה, "האנשים לא מאוד רוצים להתפנות למלונות, אבל בסוף אם מישהו רוצה להגן על המשפחה שלו הוא צריך לרצות ללכת לשם. זה מלון עם תנאים נפלאים. הקופות רוצות, פיקוד העורף רוצה, אבל משהו בממשק לא עובד".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן