בעקבות לחץ כבד: רשת הסירה סרטון בכיכובה של אמא ל-4 המתנגדת לחיסונים

רשת: "ניסינו לייצר סרטון מהזווית השנייה אולם כל הרופאים אליהם פנו השיבו בשלילה. מאחר ואנו לא בקיאים בנושא זה שעורר תגובות נזעמות ומפוחדות הוחלט מתוך אחריות להוריד את הסרטון

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
מתוך הסרטון שהוסר
מתוך הסרטון שהוסר
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

רשת הסירה הבוקר מאתר האינטרנט ומעמוד הפייסבוק שלה את הסרטון שעלה אתמול שבו מככבת אם ל-4 ילדים המתנגדת לחיסונים ומסבירה מדוע מסוכן ולא רצוי לחסן את הילדים. זאת, בעקבות סערה גדולה שעורר הסרטון, וכן לחץ של אנשי בריאות הציבור, גולשים, בכירים וטאלנטים בתוך רשת נגד הסרטון.

לפני הורדת הסרטון ניסו ברשת לצלם סרטון נגדי התומך בחיסון, אך לא זכו לשיתוף פעולה מצד רופאים שמתנגדים להתייחס לנושא החיסונים כנושא שנוי במחלוקת שיש בו "בעד ונגד". הסרטון נשאר באוויר כמעט 24 שעות שבמהלכן דחתה הזכיינית פניות של אנשי רפואה ובריאות הציבור להסיר אותו כדי למנוע נזק נרחב. בעמוד הפייסבוק של עמותת "מדעת" העוסקת בבריאות הציבור האשימו את רשת ב"משחק בחיי אדם", וסיפרו כי הזכיינית סירבה להסיר את הסרטון גם לאחר פנייה רשמית מהעמותה.

"נדהמנו אתמול לגלות שרשת החליטו להתנהג בחוסר אחריות משווע, ולספק במה חופשית למתנגדת חיסונים להפיץ שקרים שמסוכנים לבריאות של כולנו. קל להאמין לסרטון - הוא מוגש בצורה רהוטה ומשכנעת, עם עריכה מקצועית מטעם רשת, שמקשה על זיהוי ההטעיות והמניפולציות. אנחנו המומים ומאוכזבים מכך שרשת משחקים בחיי אדם, כדי להרוויח רייטינג ולייקים בפייסבוק", נכתב בדף הפייסבוק של העמותה.

גם עירית לינור, שיש לה יותר מ- 66 אלף עוקבים בפייסבוק, תקפה את רשת במילים קשות: "רשת", באחריות רפואית שאין לה שיעור, מעלה על הבמה רופאת אליל מטעם עצמה, שארבעת ילדיה הלא-מחוסנים אולי יידבקו בשעלת ואולי לא, ואולי ידביקו ילד אחר בגן שאולי יחיה ואולי ימות. ואולי תינוק מתחת לגיל שנה שעוד לא חוסן יחטוף חזרת, וזה לא יהיה נורא כי על פי המציגה שאינה רופאה אבל קראה הרבה מאמרים - החזרת תחסן אותו באופן טבעי כנגד מחלות ממש קשות כמו סרטן! לא מאמינים לי? תאמינו לאושרה: זה היה כתוב במאמר או בהרצאת יוטיוב או בסופ"ש בריאות אלטרנטיבית בסגנון עדות הארומתרפיה הפסיכדלית, ואלה כמובן אמינים יותר ממחקרים מדעיים שעשו מדענים אמיתיים לאורך עשרות שנים".

מרשת נמסר בתגובה: "הבוקר התקבלה החלטה להוריד את 'הדיבור' בנושא החיסונים מאתר רשת ומעמוד הפייסבוק של רשת וזאת בשל אחריות אתית ורפואית", נמסר מרשת, "דיבור" בנושא החיסונים עלה אתמול בשעות אחר הצהריים וגרר תגובות רבות שהגיעו בין השאר גם לאתר רשת. במהלך שעות רבות ניסו עורכי האתר לייצר 'דיבור' מהזווית השנייה אולם כל הרופאים אליהם פנו השיבו בשלילה. מאחר שאנו לא בקיאים בנושא זה ומאחר שראינו כי הנושא עורר תגובות נזעמות ומפוחדות מצד הציבור הרחב, הוחלט כאמור, מתוך אחריות להוריד את "הדיבור".

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"