הדוברת של המרכז הלאומי להשתלות כיכבה בשלטי חוצות - בלי אישור של משרד הבריאות

במשרד הבריאות הופתעו לגלות עשרה שלטי חוצות בכיכובה של דבורה שרר, שטענה: "חברים אישיים שלי מימנו את השלטים כדי להגביר את מודעות הציבור לתרומת אברים" ■ משרד הבריאות: "לא אישרנו את הקמפיין, נקיים בירור בנושא"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דבורה שרר בשלט החוצות של אדי
דבורה שרר בשלט החוצות של אדיצילום: מתוך עמוד הפייסבוק
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

בכירים במשרד הבריאות הופתעו לגלות בחודש שעבר עשרה שלטי חוצות ענקיים בכיכובה של דוברת אדי - המרכז הלאומי להשתלות אברים, דבורה שרר.

שרר היא דמות מוכרת בתחום ההשתלות - חרף היותה דוברת המרכז היא נמצאת פעמים רבות בקדמת הבמה בסיקור התקשרותי של התחום, ומרבה להתראיין בנושא ולהצטלם עם ידוענים שחותמים על כרטיס אדי (כרטיס תרומת אברים).

ואולם, שלטי הפרסום הענקיים הצליחו להפתיע מאוד את המשרד: הצבתם לא קיבלה אישור משרד הבריאות, ואיש במשרד לא ידע מראש כי הדוברת עומדת לככב בשלטי ענק הנושאים את לוגו המרכז הלאומי להשתלות. מהמשרד הובהר כי "הקמפיין לא עבר את אישור משרד הבריאות. המשרד יקיים בירור בנושא".

המרכז הלאומי להשתלות הוא יחידה בתוך משרד הבריאות ועובדיו הם עובדי מדינה. על פי הוראת החשב הכללי, כל מהלך פרסומי שקשור למשרד הבריאות או כולל חסות שלו, צריך לקבל אישור של ועדה משרדית לאישור חסות ממשלתית. הוועדה אמורה לפעול על פי עקרונות מנחים של שמירה על המינהל התקין, מניעת ניגוד עניינים, הגנה על תדמית המדינה ומוסדותיה ושמירה על עקרון השוויון והשקיפות.

שרר אמרה בתגובה כי מדובר ב"תגבור" של הקמפיינים הגדולים של משרד הבריאות לעידוד תרומת אברים, וכי המימון הגיע מחברים אישיים שלה. "קריאה לציבור לחתום על כרטיס אדי הופיעה על עשרה שלטי חוצות בלבד", מסרה שרר. "אין מדובר בקמפיין אלא בזריקת חיזוק קטנה לציבור לחתום על כרטיס אדי. קיימת חשיבות רבה לתגבורים חוזרים ונשנים של הציבור להגדלת המודעות לנושא תרומות איברים, בין הקמפיינים של משרד הבריאות.

"לשמחתי, כמה חברים אישיים שלי, ששמותיהם נמסרו לדובר משרד הבריאות, תרמו את הכסף לשלטים אלה לאחר שקיבלנו הנחה מיוחדת. הסכום הכולל ששולם לא היה גדול מ-10,000 שקל. כל זריקת חיזוק כזאת מעלה את מספר החותמים ואת שיעור ההסכמות לתרומת איברים בפועל, וכך קרה גם במקרה הנוכחי, לשביעות רצון המרכז הלאומי להשתלות, משרד הבריאות".

בתגובה הבהירו שוב במשרד הבריאות כי "הדבר נעשה לחוסר שביעות רצון המשרד וייבדק על ידו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים