קץ לכהונות האינסופיות בבתי החולים: מנהלים יוחלפו אחרי 12 שנה

מנהלי מחלקות ובתי חולים יכהנו בתפקיד 13-12 שנה לכל היותר - וזכויותיהם יישמרו לאחר סיום התפקיד ■ ארגון רופאי המדינה 
מתנגד: "מטרת המהלך היא להכניע את המנהלים, איכות הרפואה בישראל תרד" ■ היום יתקיים דיון דחוף בבית הדין לעבודה

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רופאים
צילום: אמיל סלמן
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

הסכם היסטורי על קציבת כהונתם של מנהלים בכירים במערכת הבריאות קרוב לחתימה. ההסכם יביא לסופו את המצב הקיים, שבו מינוי מנהלים במערכת הוא "לכל החיים", כלומר - עד הפנסיה.

המשא ומתן הממושך בין ההסתדרות הרפואית (הר"י), משרד הבריאות, נציבות שירות המדינה והממונה על השכר במשרד האוצר, קרוב מאוד לסיומו - וייתכן שעוד היום ייחתם הסכם ראשון מסוגו לקציבת כהונות של מנהלי בתי חולים ומנהלי מחלקות. ההסתדרות הרפואית אף הודיעה ביום חמישי לבית הדין לעבודה כי היום ייחתם הסכם קיבוצי בנושא.

מנכ"ל משרד הבריאות , משה בר סימן טוב צילום: אמיל סלמן

נושא קציבת הכהונה והרוטציה בין מנהלים הוא עניין שמדובר בו כבר שנים רבות במערכת הבריאות, אך מעולם לא הוסדר. המצב הנוכחי, של מינוי "לכל החיים", הוא יוצא דופן בניהול המודרני, שמתאפיין בקדנציות קצובות, ויוצר בעיות כמו היעדר אפשרויות קידום לרופאים - מה שעלול להביא גם לבריחת מוחות, קושי לגייס וליצור עתודה ניהולית במערכת הבריאות, שחיקה של מנהלים, קיפאון ניהולי, היעדר יכולת של המערכת להיפרד ממנהלים לא מוצלחים ופגיעה במוטיבציה של מנהלים להצטיין, בשל העובדה שמקומם מובטח עד הפנסיה.

לפי ההסכם שעומד להיחתם, תיקָצב לראשונה כהונתם של מנהלי בתי חולם ממשלתיים ועירוניים (איכילוב ובני ציון), וכן של מנהלי מחלקות. תנאי השכר של מנהלים שיסיימו את תפקידם יישמרו, כך שככל שיתקדמו השנים ותתקדם תחלופת המנהלים יגדלו הוצאות המדינה. על פי הערכות, בעוד כמה שנים, במיצוי מלא של התהליך, תהיה ההוצאה השנתית של המדינה על שימור תנאי המנהלים המתחלפים כ-25 מיליון שקל.

הכהונה של המנהלים הבכירים תוגבל לשתי קדנציות שאורכן המלא מסתכם ב-13-12 שנה. הגבלה זו תחול על מנהלי בתי חולים, על מנהלי מחלקות ומכונים בבתי חולים ממשלתיים ועירוניים, וכן על בעלי תפקידי רופאים בכירים במשרד הבריאות (כגון ראש מינהל הרפואה, משנה למנכ"ל וראש מינהל טכנולוגיות).

באשר למנהלי בתי חולים, בתום כהונה מלאה של שתי קדנציות תתאפשר המשך העסקתם בבית חולים - זה שעבדו בו או אחר - בתפקיד שונה; או שיוכלו לפרוש במסלול פרישה הכולל מענקים והטבות.

ליאוניד אידלמןצילום: עופר וקנין

באשר למנהלי מחלקות, מנהלים שיסיימו את מלוא כהונתם ישובצו בתפקיד מנהל יחידה, ותנאי שכרם כמנהלי מחלקה יישמרו. הכללים החדשים לא יחולו רטרואקטיבית על המנהלים הקיימים, אלא רק על מנהלים חדשים במערכת. ואולם, מנהלי בתי חולים מכהנים שירצו בכך יוכלו לקבל את התנאים הקיימים בהסכם - כלומר לעזוב את תפקידם בתום תקופה המקבילה לשתי קדנציות ולקבל תפקיד בכיר אחר, או לפרוש בתנאים משודרגים.

בחודשים האחרונים התרחשה תחלופת מנהלים גדולה במערכת הבריאות, כאשר מנהלים רבים פורשים לגמלאות לאחר שנים ארוכות בתפקיד. פרטי ההסכם יחולו על הדור החדש של המנהלים שנכנס כעת לתפקיד, ובכלל זה על המנהלים החדשים של שיבא, הלל יפה, לב השרון, באר יעקב, נס ציונה, על ראש מינהל הרפואה והמשנה למנכ"ל במשרד הבריאות.

את המשא ומתן הובילו מטעם המדינה הממונה על השכר, קובי אמסלם, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, נציב שירות המדינה, משה דיין, והממונה על מערכת הבריאות בנציבות שירות המדינה, יוני דוקן.

"הנציבות מנסה להחליש את הרופאים"

קובי אמסלם

למרות ההסכמה הקרובה, החתימה על ההסכם עדיין בסכנה: ההתקדמות במשא ומתן וההודעה של ההסתדרות הרפואית לבית הדין לעבודה כי ההסכם עומד להיחתם פתחה, או אולי חידשה, את הקרב הפנימי בהסתדרות הרפואית. ארגון רופאי המדינה (אר"מ), שהוא חלק מההסתדרות הרפואית ומשמש כאופוזיציה להנהגתה, הגיש ביום חמישי בערב בקשה בהולה למתן צו מניעה נגד החתימה על ההסכם, ולקיום דיון דחוף. הדיון אמור להיערך הבוקר. בבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד אשר חלד, מכנה אר"מ את הכוונה לחתום על ההסכם "התנהגות שערורייתית המצדיקה צו מניעה דחוף", וטוען כי זהו ניסיון של הר"י לפגוע במעמדו של אר"מ כארגון פרופסיונלי.

לטענת אר"מ, הוא זה שאמור היה לייצג את הרופאים עובדי המדינה במשא ומתן, ולא ההסתדרות הרפואית, אך הוא לא השתתף במשא ומתן ואף לא ראה את טיוטת ההסכם. בהסתדרות הרפואית מסבירים את הצורך לחתום כבר היום על ההסכם בכך שהממונה על השכר מסיים את תפקידו בימים הקרובים.

במכתב ששיגר יו"ר אר"מ, ד"ר נמרוד רחמימוב, לחברי הוועד הארצי של ארגון רופאי המדינה, נמתחה ביקורת על יו"ר ההסתדרות הרפואית אידלמן: "כשנבחרתי לתפקיד לפני שנתיים התחייבתי שלא אחתום על הסכם מבלי שעבר קודם את אישור הרופאים שעליהם הוא חל. ד"ר אידלמן, לעומת זאת, לא למד מאירועי העבר. במשך הקדנציה וחצי האחרונות הוא הצליח להביא את הר"י לנקודת שפל היסטורית. מעולם לא היו הרופאים מפוצלים כל כך כמו תחת הנהגתו, ומעולם לא היו מוחלשים ומבוזים כל כך".

לרחמימוב יש גם טענות כלפי נציגי המדינה. "הנציבות מנסה להחליש את מעמד הרופאים המנהלים במערכת הבריאות", הוא אמר. "יש להם תוכנית של רוטציות שנשמעת טובה למי שלא מכיר את הנושא, ואנחנו אומרים הפוך: רופא זה לא תפקיד - זה מקצוע לכל החיים, זו שליחות. זה לא שאדם קופץ מתפקיד לתפקיד. בחברה הישראלית יש תרבות תפקידים שבאה מהצבא: קצין מתקדם בסולם הדרגות, ואחרי שהוא משתחרר, הוא עובר, למשל, לחברה מסחרית. אבל רופא תמיד יישאר רופא, וככל שיתקדם הוא נעשה מיומן וטוב יותר, ואין סיבה לנסות להחליש את הרופאים המנהלים את מערכת הבריאות".

יוני דוקןצילום: נציבות שירות המדי

לדברי רחמימוב, "הסיבה האמיתית לכך שהאוצר מעוניין במהלך הזה היא להכניע את המנהלים, כי להיות מנהל זה לפעמים להילחם באלה שנמצאים מעליך - בקיצוצים, בהחלטות לא טובות. אם מנהל לא יהיה חזק, נהיה מקוצצים עד מוות על ידי האוצר. אם יעשו את הדבר הזה, יורידו את איכות הרפואה שמקבלים אזרחי ישראל. מי שרוצה שהטיפול הרפואי בארץ יהיה יותר טוב - אלה הרופאים. מי שרוצה רפואה זולה יותר הוא האוצר. המאבק נגד תוכנית הקדנציות הוא מאבק למען היכולת לעשות רפואה טובה כמו עד היום".

אתה לא רואה את הבעיה בכך שמנהל נשאר בתפקיד כל כך הרבה שנים? מה עם שחיקה? מה עם מנהלים פחות מוצלחים שרצוי להחליף?

"יש רק מנהלים בודדים כאלה. רוב הרופאים ממשיכים לעבוד עד הפנסיה במוטיבציה גבוהה מאוד. מנהל אחרי הרבה שנים בתפקיד הוא מנהל טוב יותר, הוא צבר ניסיון, הוא התמקצע. במקום קדנציות, אנחנו מציעים להוסיף עוד שתי דרגות קידום לרופאים, כשאחת לזמן מסוים הרופא יתקדם במעמדו המקצועי ובתנאי שכרו - בכפוף לעמידה ביעדים ודרישות מסוימות".

ממשרד הבריאות נמסר: "מדובר בסכסוך פנים ארגוני בתוך הר"י, שהמדינה צורפה לו באופן מלאכותי. התביעה תתברר במהלך הדיון המשפטי".

מההסתדרות הרפואית נמסר: "הר"י מנהלת משא ומתן בהמשך להחלטות הוועידה במשך שנים לקדם רוטציה במערכת, תוך שמירה על תנאי הרופאים בסיום הקדנציה. חשוב לציין כי לפני כשנה בדקה הר"י שוב את עמדת הרופאים בשטח ויותר מ-70% בעד - מה שיאפשר לרופאים צעירים להתקדם לתפקידי ניהול ולאלה שמסיימים תפקידים ניהוליים לשמור על תנאיהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה