פרסום ראשון |

רעידת אדמה באסותא: המנכ"ל פוטר במפתיע

הזעזוע מתרחש בעיצומו של פרויקט הקמת אסותא אשדוד ■ המנהלים בארגון קיבלו את הבשורה בהפתעה: "זה הגיע משום מקום" ■ אסותא: "מנכ"ל אסותא ומועצת המנהלים של החברה סיכמו ביניהם ברוח טובה על סיום כהונתו"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

רעידת אדמה באסותא: דירקטוריון אסותא החליט ביום רביעי האחרון לאשר את דרישתו של יו"ר אסותא, פרופ' שוקי שמר, ולפטר את מנכ"ל הרשת, רו"ח פנחס צרויה. הצעד היכה בתדהמה את הנהלת אסותא משום שהיה בלתי צפוי. "זה הגיע משום מקום", אומר בכיר בבית החולים. ברקע הדברים, ככל הנראה, נמצאים חילוקי דעות הנוגעים להקמתו של בית החולים החדש של אסותא באשדוד - הנושא העיקרי שנמצא על סדר יומה של אסותא בימים אלה.

פנחס צרויהצילום: אסותא

באסותא שוררת תחלופת מנהלים בשנים האחרונות: צרויה, איש כספים במקצועו, החליף את המנכ"ל הקודם, ד"ר איתן חי עם, שכיהן בתפקיד כשנתיים בלבד והתפטר. הוא מכהן בתפקיד פחות מארבע שנים, ונחשב לנאמנו של שמר ולמנהל אהוד בארגון. המנכ"ל הבא יהיה המנכ"ל הרביעי בתוך תקופה של שש שנים.

ביום רביעי התקיימה באסואת ישיבת דירקטוריון לסיכום השנה שעסקה בהצגת הדו"חות הכספיים לשנת 2015, וכן בנושא הבונוסים לעובדים שהתעכבו השנה מעבר למקובל. בשלב מסוים התבקש צרויה לעזוב את החדר כנהוג כשמתקיים דיון הנוגע למנכ"ל, ואז החליט הדירקטוריון לאשר את פיטוריו.

בדירקטוריון אסותא יש רוב לנציגי הבעלים, מכבי. בין השאר חברים בו מנכ"ל מכבי רן סער ויו"ר מכבי, פרופ' משה רווח. יו"ר הדירקטוריון, פרופ' שוקי שמר, משמש גם כדירקטור במכבי, כך שישנה מעין הצלבה בין ההנהלות. בהנהלת אסותא הרוחות סוערות מאז הגילוי, ובמהלך סוף השבוע התקיימו עשרות שיחות טלפון בין עובדים בכירים בארגון, הזועמים על המהלך.

פרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותאצילום: מוטי מילרוד

מאסותא נמסר בתגובה: "מנכ"ל אסותא ומועצת המנהלים של החברה סיכמו ביניהם ברוח טובה על סיום כהונתו של מנכ"ל אסותא, רו"ח פנחס צרויה, וזאת לאור חילוקי דעות ביחס להמשך דרכה של אסותא מרכזים רפואיים.

אסותא מבקשת להודות למר צרויה על תרומתו הרבה וארוכת השנים להצלחת החברה וצמיחתה הן בתפקידו כמנכ"ל והן בתפקידו הקודם כסמנכ"ל הכספים של הרשת, ומאחלת לו הצלחה מרובה בהמשך דרכו המקצועית.

מר צרויה ביקש להודות לדירקטוריון ולעובדי החברה על שיתוף הפעולה והתמיכה להם זכה, והביע בטחונו באנשי אסותא ויכולתם להוליך את החברה לקראת האתגרים הנכונים לחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"