המשטרה: להעמיד לדין 3 הרופאים הבכירים מאיכילוב שדרשו תשלום עודף עבור ניתוח תיירים

השלושה, פרופ' שלומי קונסטנטיני, פרופ' צבי רם וד"ר יוסי פז, תועדו בתחקיר "עובדה" כשהם דורשים מתחקירנית כסף עודף לכיסם, ובחקירה התגלו לפחות 40 מקרים בהם עשו זאת בפועל. איכילוב: "מדובר ברופאים מצוינים"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

משטרת ישראל הודיעה היום כי היא סבורה שהתגבשה תשתית ראייתית המאפשרת להעמיד לדין לביצוע עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי שלושת הרופאים הבכירים מאיכילוב אשר תועדו בדצמבר 2013 במצלמות תכנית התחקירים "עובדה" כשהם מבקשים מתחקירנית, שהציגה את עצמה כסוכנת תיירות רפואית, תשלום של אלפי דולרים לכיסם עבור ניתוחים של תיירים רפואיים - מעבר לתשלום הרשמי לבית החולים שאמור היה לכסות גם את שכרם. הרופאים הם פרופ' צביקה רם, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית, פרופ' שלומי קונסטנטיני, מנהל המחלקה לנוירוכירורגיית ילדים, וד"ר יוסי פז, מנתח לב בכיר באיכילוב.

פרופ' שלומי קונסטנטיניצילום: דודו בכר

חקירת המשטרה החלה בינואר 2014, ונמשכה כמעט שנתיים. החקירה החלה בעקבות התחקיר, אך במהלכה גילו החוקרים כי בין השנים 2009-2013, אירעו לפחות 40 מקרים שונים שבהם "תיירי מרפא" הזקוקים לניתוח הגיעו אל הרופאים החשודים וביקשו כי הניתוח יבוצע על ידם - והרופאים מצדם דרשו וקיבלו סכום כסף נפרד מעבר לעלות ה"רשמית" שעוברת דרך בית החולים, אשר ישולם לכיסם באופן פרטי.

פרופ' צבי רםצילום: דניאל בר און

מהמשטרה נמסר כי במהלך החקירה הממושכת "נחקרו עשרות מעורבים, חלקם באזהרה, נתפסו מסמכים, טופלו חומרים שהתקבלו מרשות המסים, אשר חקרה את ההיבטים הנוגעים לה בטרם החלה חקירת המשטרה ובוצעו מגוון פעולות חקירה בהיקף נרחב". תיק החקירה יועבר כעת לפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) לעיון והחלטה סופית באשר להגשת כתב אישום.

באיכילוב לא ממהרים להסיק מסקנות כנגד השלושה, אשר המשיכו לעבוד בבית החולים מאז שידור התחקיר ולאורך כל החקירה מבלי שחל כל פיחות במעמדם - גם תחת המנכ"ל החדש של בית החולים, פרופ' רוני גמזו, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות. "מדובר בשלושה רופאים מצוינים שעסוקים מידי יום בהצלת חיי אדם ומפגינים מסירות יוצאת דופן לחולים שלנו בבית החולים ומהוים מוקד מצויינות לאומי", נמסר מבית החולים. "הנהלת בית החולים תלמד את המצב הראייתי והמשפטי ככל שיתאפשר לה, תתייעץ עם כל הגורמים הרלוונטים ותקבל את החלטותיה".

הגשת כתב אישום נגד שלושת הרופאים תהיה רעידת אדמה של ממש באיכילוב - השלושה הם מבכירים הרופאים בבית החולים, ופז אף נבחר על ידי רופאי איכילוב כיו"ר ועד הרופאים בבית החולים ומכהן בתפקיד. רם מככב בימים אלה ממש, יחד עם מספר מצומצם של רופאים נוספים, בסרטון תדמית של בית החולים "רפואה מובילה ואנושית".

ד"ר יוסי פזצילום: ניר קידר

שלושת הרופאים בחרו שלא להגיב.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן