הרופאים מוחים נגד מינוי משה בר סימן טוב למנכ"ל משרד הבריאות

ההסתדרות הרפואית החליטה לצאת למאבק נגד המינוי, בטענה שבר סימן טוב אינו רופא ■ בינתיים, בר סימן טוב מקבל חיזוק משרת הבריאות לשעבר יעל גרמן: "המינוי אדיר, אני מאוד בעד"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

"לאילו מצעדי המחאה הבאים אתה מציע לגייס את רופאי בית החולים/המחוז שלך: אספות הסברה, שביתה, או הפסקת שיתוף פעולה עם משרד הבריאות (למשל ביטול השתתפות בוועדות רפואיות, במועצות הלאומיות וכו'), או צעדים אחרים" - זו השאלה שהציג יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, ליושבי ראש הוועדים בבתי החולים ובמחוזות השונים.

העילה למחאה: מינויו הצפוי של אדם שאינו רופא - משה בר סימן טוב, סגן ראש אגף התקציבים לשעבר, לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות. "לאחר שבשיחה עם סגן השר המיועד הובהר לי כי אכן זאת כוונתו הנחרצת, והוא לא מקבל את התנגדותי לצעד תקדימי ומסוכן זה, החליטה מזכירות ההסתדרות הרפואית כי עלינו לנהל 'מאבק אין ברירה' נגד מינוי מנכ"ל משרד הבריאות, שאינו רופא", כתב אידלמן לראשי הוועדים. הוא הכין אותם לקראת "מאבק בלתי שגרתי", וביקש מהם לבחור בצעדי המחאה שאותם הם מעדיפים.

בר סימן טוב אמנם אינו רופא, אך הוא בעל ניסיון עשיר והיכרות מעמיקה עם מערכת הבריאות מתקופת כהונתו כסגן הממונה על התקציבים באוצר שאחראי על מערכת הבריאות. הוא נהנה מיחסים מצוינים עם סגן שר הבריאות המיועד, יעקב ליצמן, וזוכה להערכה בקרב בכירי מערכת הבריאות.

ליאוניד אידלמןצילום: עופר וקנין

אתמול הוא זכה לתמיכה גם משרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, שאמרה בשיחה עם TheMarker כי המינוי של בר סימן טוב הוא "מינוי אדיר", והוסיפה כי היא "מאוד בעד" המינוי - אמירה לא טריוויאלית מצד המתחרה המרכזית של ליצמן בעת הזו.

בר סימן טוב יידרש "להחליף צדדים", ולהתמודד מול האגף שבו כיהן בתפקיד בכיר במשך חמש שנים. בתפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות יהיה עליו להיאבק על קבלת תקציבים למערכת הבריאות.

נקודה מעניינת היא התנגדותו הבלתי מתפשרת של בר סימן טוב לשר"פ, שהובעה פעמים רבות באופן פומבי, כולל במסגרת דיוני ועדת גרמן שבה היה חבר. זאת, על רקע הצהרותיו של ליצמן מהחודשים האחרונים כי בכוונתו לקדם שר"פ. אמנם מעולם לא היה מנכ"ל שאינו רופא במשרד הבריאות, אך את קופות החולים ובהן הכללית, שחולשת גם על 14 בתי חולים, מנהלים אנשים שאינם רופאים.

משה בר סימן טובצילום: אייל טואג

מההסתדרות הרפואית ומטעמו של בר סימן טוב לא 
נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה