ועדת הבריאות לגרמן: להעביר אלינו דיונים ברפורמות בבריאות בחוק ההסדרים

לדברי חברי הוועדה, הטענה לפיה הם לא יוכלו לעמוד בלחצים ולא יוכלו לקיים דיון ענייני בו טובת הציבור עומדת לנגד עיניהם, פוגעת בוועדה ועומדת בניגוד גמור לחקיקה בתחום הבריאות

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

שמונה מחברי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, בהם חברי הקואליציה בראשות יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ שלחו היום (יום ג') מכתב לשרת הבריאות יעל גרמן ובו ביקשו ממנה להסכים להעברת פרק הבריאות בחוק ההסדרים אל ועדת העבודה.

המדובר בח"כים כץ, יעקב ליצמן (יהדות התורה), מיקי רוזנטל (העבודה), אילן גילאון (מרצ), מיכל בירן (העבודה), שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), יעקב מרגי (ש"ס), אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו). הח"כיות רינה פרנקל ועדי קול, חברות סיעת יש עתיד, אינן חתומות על המכתב.

הח"כים כתבו לגרמן כי "נושא הבריאות הוא מתחומי עניינה וסמכותה של הוועדה לפי תקנון הכנסת. ראוי כי הוועדה תהיה זו שתדון בפרק זה שיש לו השלכות רבות משקל על מערכת הבריאות".

עוד הוסיפו כי "הטענה לפיה חברי הוועדה לא יוכלו לעמוד בלחצים ולא יוכלו לקיים דיון ענייני בו טובת הציבור עומדת לנגד עיניהם, פוגעת בוועדה ועומדת בניגוד גמור לחקיקה הענפה והחשובה בתחום הבריאות שהובילה הוועדה ובכללה רפורמות בקופות החולים, בתי החולים ובשכר הרופאים. הטענה מטילה דופי בעבודתה המסורה של הוועדה, אשר השירות לציבור וצרכי החולה הם נר לרגליה".

יעל גרמןצילום: אוליבייה פיטוסי

גרמן וסיעתה יש עתיד דורשים להעביר לוועדת הכספים את סעיפי הבריאות: הטלת מס על תיירות מרפא, והגבלת פעילותם של בתי החולים הפרטיים. ביש עתיד חוששים שכץ יקבור את הסעיפים הללו בוועדתו.

ב"דיל" שנערך לפני שבועיים בין שר האוצר יאיר לפיד (יש עתיד) לבין שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) ונחשף לראשונה ב-TheMarker הוסכם שסעיף המס על תיירות המרפא יועבר לועדת העבודה.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד), ויו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין (ליכוד) דורשים לפצל את סעיפי הבריאות מחוק ההסדרים ולדון הם בועדת העבודה. לפי שעה הדיונים על חוק ההסדרים ומע"מ אפס מוקפאים בשל המשבר הפוליטי בקואליציה והמשבר סביב חוק הלאום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"