גרמן פיזרה את דירקטוריון קופ"ח מאוחדת וביטלה את תקנון הקופה

גרמן הודיעה כי החל מעכשיו עוברות כל סמכויות המועצה והדירקטוריון בקופת החולים לדירקטוריון זמני, למעט סמכות המועצה להציע תקנון לקופה

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

במערכת הבריאות אין רגע דל: שרת הבריאות, יעל גרמן, פיזרה אתמול את דירקטוריון קופת חולים מאוחדת, לאחר שהגיעה למסקנה כי למרות הליך הבחירות לדירקטוריון שהתקיים בעקבות דו"ח מבקר המדינה מ–2010 - עולה חשש כי הכשלים שזיהה המבקר עלולים לחזור על עצמם.

קופת חולים מאוחדת משרתת יותר ממיליון מבוטחים, ומחזורה הכספי הוא כ–5.5 מיליארד שקל בשנה. גרמן הודיעה הערב לדירקטוריון על ביטול אישורה לתקנון הקופה שניתן ביולי, וכי החל מעכשיו עוברות כל סמכויות המועצה והדירקטוריון לדירקטוריון זמני, למעט סמכות המועצה להציע תקנון לקופה.

קופת חולים מאוחדתצילום: תמר מצפי

חברי הדירקטוריון הזמני הם עו"ד יעקב כהן (יו"ר), דרור שטרום, גב' חנה הרצמן, רו"ח זיאד אבו-חבלה ועו"ד רבקה שוורץ. הדירקטוריון הזמני מונה עד ליולי 2014, ויפעל לצד המנכ"ל המכהן, זאב וורמברנד, שכל סמכויות הניהול נותרות בידיו.

דו"ח מבקר המדינה מ–2010 חשף סדרת כשלים ומעשי שחיתות במאוחדת, שנעשו על ידי בעלי תפקידים בכירים בקופה, כולל הדירקטוריון. בעקבות הדו"ח הוחלפה הנהלת הקופה ומשרד הבריאות החליט להסדיר את תקנון הקופה כדי למסד מנגנוני פיקוח אפקטיביים על הקופה. בין השאר, קבע התקנון החדש דרכי בחירה למוסדות המפקחים של הקופה שאמורים היו לתת ביטוי לכלל הציבור ולא לאנשי הקופה עצמם.

במכתב מפורט מתארת גרמן כיצד "הגווארדיה הוותיקה" של הקופה, כולל דירקטורים שנשארו בקופה עוד מימי דו"ח מבקר המדינה, מצאה דרך לעקוף את התקנון ולשבץ את אנשי שלומה בכל המוסדות הבוחרים כדי להמשיך ולאחוז בשליטה בנעשה בקופה.
"הרושם המצטבר הוא כי לחברי קבוצה מסוימת ומצומצמת של חברי הקופה השפעה קריטית על תהליך הבחירות ונגזרותיו, וכי הם מנווטים את ההתנהלות, ההצבעות והחלטות לאורך הדרך, באופן מתואם", כותבת גרמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד