משרד הבריאות: אסור לקופות חולים לתת יחס מועדף למבוטחים שמאיימים לעזוב

בתקופה האחרונה מחריפה התחרות בין הקופות וגולשת לפרקטיקות מהמגזר העסקי ■ משרד הבריאות הורה לקופות שלא לשלוח מסרים שיווקיים למבוטחי קופות אחרות

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

מסלולי VIP ללקוחות שמודיעים על רצונם לעבור לקופת חולים אחרת, הודעות דואר אלקטרוני, הודעות טקסט ומכתבים פרסומיים למבוטחים של קופות אחרות - קופות החולים החריפו בתקופה האחרונה את המאבקים ביניהן על ליבם של המבוטחים והן נוקטות בשיטות כמעט זהות לאלה המקובלות בעולם העסקי.

לאחרונה פורסם ב-TheMarker על מבוטחת בכללית שקיבלה הצעה מהקופה להפוך ללקוחת VIP, כך שהקופה תעמיד לרשותה נציג שידאג לצרכיה בביורוקרטיה של הקופה ואף יקצר עבורה תורים. בנוסף, במשרד הבריאות חושבים כי קופות החולים רוכשות מאגרי מידע מחברות מסחריות כדי להגיע למבוטחים של קופות אחרות ולשווק את הקופה - לעיתים תוך פגיעה בפרטיות של מבוטחים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

אייל גולן משעה את עצמו מהתוכנית "הכוכב הבא"

לראשונה: תל אביב נכנסה למדד המרכזים הפיננסיים הטובים בעולם

צילום: אלון רון

במשרד הבריאות החליטו לשים סוף לתופעות הללו: בחוזר שהוציאה אתמול (ג') סמנכ"לית לפיקוח על קופות החולים במשרד, רויטל טופר חבר-טוב, היא אוסרת על קופות החולים לרכוש מאגרי שמות של לקוחות קופות אחרות ולשלוח להם מידע שיווקי: "פעולות השיווק המותרות לקופה וההוצאות המותרות לקופה בגדרן אינן כוללות רכישת מאגרי שמות ופרטים מחברות וגורמים מסחריים ואחרים לצורך שיווקה של קופת חולים - גם אם נניח כי אותם גורמים מהם רכשה הקופה את המידע הורשו על ידי המבוטחים למסור את פרטיהם לצדדים שלישיים", כותבת טופר חבר-טוב.

"לכן על קופת החולים להימנע מלפעול להשגת מידע על מבוטחי קופות חולים אחרות ולנצלו לשיגור מידע מסחרי או שיווקי מכל מין וסוג שהוא. על הקופה להימנע ממשלוח דואר אלקטרוני, הודעת טקסט ומכתבי שיווק אישיים, וזאת נוסף על פעולות שיווק טלפוני בקרב מבוטחים שאינם נמנים על מבוטחיה".

משרד הבריאות מתייחס גם למסלולי ה-VIP, וכן לנוהג של קופות החולים להצמיד למבוטחים שעומדים להצטרף אליהן או סמוך לאחר המעבר "מסלול ליווי אישי צמוד". לדברי טופר חבר-טוב, "ככל שקופת החולים ערה לקיומם המכביד של חסמים ביורוקרטיים, הרי שעליה לדאוג להסרתם ביחס לכלל המבוטחים ולא רק ביחס למי שהקופה חפצה למנוע את עזיבתם".

עוד היא כותבת כי "יצירת איש קשר למבוטח וקיום ערוץ הידברות בלתי פורמלי איתו, בין שמדובר במבוטחים ותיקים, ובין אם מדובר במבוטחים לקראת מעבר לקופה או סמוך לאחריו, יש בו משום חשש להפרת תנאי השוויון תוך מתן מענה לרצונות מיוחדים שהמבוטח מעלה ואינם תואמים בהכרח את מסגרת השירותים המקובלת בקופה. פעילות של מסלולים כאלה אסורה גם היא על קופת חולים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?