האחיות: לא נסכים להעלאת שכר מדורגת

האוצר הציע תוספת בהיקף של 12%, כשעיקר ההעלאה ניתנת לאחיות צעירות. האחיות: "אין סיבה שאחיות ותיקות לא יזכו לתוספת שכר"

דן אבן
דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן
דן אבן

שביתת האחיות נכנסת הבוקר (שלישי) ליומה ה-16, ולמרות התקדמות משמעותית במשא ומתן בין הסתדרות האחים והאחיות לאוצר, בשלב הנוכחי מתבצרים הצדדים בעמדותיהם ומציגים מסרים סותרים. נכון לעתה כוללת הצעת האוצר לאחיות תוספת שכר בהיקף של 12%, אולם באופן מדורג, כשעיקר ההעלאה ניתנת לאחיות צעירות, ועם עלייה נמוכה יותר בשכרן של אחיות וותיקות.

בהסתדרות האחיות טוענים כי העלאת השכר שהוצעה על ידי האוצר הותנתה בעבודה נוספת, שממילא מזכה כיום אחיות בתוספת למשכורת החודשית. כסלע מחלוקת נוסף, בהסתדרות האחיות מסכימים לחתום על הסכם לארבע שנים, עד סוף שנת 2016, ואילו האוצר מבקש לפרוס את תוספת השכר במסגרת הסכם המחייב שקט תעשייתי לחמש שנים, עד סוף 2017.

הבוקר אמור האוצר להודיע לנשיאת בית הדין הארצי לעבודה נילי ארד אם ימשיך במשא ומתן מול האחיות, או שיבקש דיון בערעור שהגישה פרקליטות המדינה על החלטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב מהשבוע שעבר שלא להוציא צווי מניעה לאחיות השובתות. באוצר אמנם מעוניינים לקדם בשלב זה את הדיונים המצויים בשלב מתקדם, אולם האחיות מצדן אינן מפסיקות נכון לעתה את צעדי ההשבתה. בהסתדרות האחיות מבהירים הבוקר כי "לא נקבל העלאת שכר בתמורה לעבודה נוספת, ולא נקבל העלאה מדורגת בשכר. אין סיבה שאחיות ותיקות לא יזכו אף הן לתוספת שכר". בהסתדרות האחיות דרשו בתחילת המאבק העלאה רוחבית גורפת לשכר הבסיס של כלל האחיות בהיקף של 15% עד 20%.

במערכת הבריאות נמשכת הבוקר שביתת האחיות בבתי החולים, מרפאות קופת חולים כללית, טיפות החלב, לשכות הבריאות ובתי הספר. עד כה נמנו כבר דחייה של קרוב ל-7,000 ניתוחים ועוד אלפי טיפולים אבחנתיים בבתי החולים כתוצאה מהשביתה, ובטיפות החלב בוטלו מעל ל-90% מהבדיקות והחיסונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על הוצאותיהם אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008