חיים פרננדס הוא המנכ"ל החדש של קופת החולים לאומית

פרננדס כיהן כראש חטיבת כספים ורכש בקופה בעשור האחרון ולפני כן כסגן הממונה על התקציבים באוצר ■ מלאומית נמסר כי "בשבועות הקרובים תתבצע חפיפה והעברת מקל מסודרת בין המנכ"ל היוצא, ניסים אלון ופרננדס"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים פרננדס, מנכ"ל לאומית
חיים פרננדס, מנכ"ל לאומיתצילום: לאומית

חיים פרננדס (47) הוא המנכ"ל החדש של קופת החולים לאומית שירותי בריאות. פרננדס כיהן כראש חטיבת כספים ורכש בקופה בעשור האחרון ולפני כן כסגן הממונה על התקציבים באוצר. הוא מונה על ידי דירקטוריון לאומית לאחר תהליך בחירה שכלל ועדת איתור, נמשך מספר חודשים ונדחה בארבעה חודשים בשל התפרצות הקורונה. הוא מחליף בתפקיד את ניסים אלון, שכיהן בתפקיד עשר שנים, והוא המנכ"ל הראשון שהמינוי שלו כפוף לכללי קציבת כהונה של שתי כהונות בנות חמש שנים.  

לאומית היא הקופה הקטנה מבין ארבע הקופות בישראל, ומבטחת כ-750 אלף מבוטחים שמהווים כ-8% מכלל המבוטחים. בלאומית 3,200 עובדים ב-350 מרפאות ומוסדות רפואיים. בשנים האחרונות נשקלה במשרדי הבריאות והאוצר האפשרות למזג בינה לבין הקופה השלישית בגודלה, מאוחדת, כדי לחסוך בעלויות ולאפשר תחרות הוגנת יותר מול הקופות הגדולות כללית ומכבי. אך נראה כי עם בחירת שני מנכ"לים חדשים לשתי הקופות, האפשרות הזאת מתרחקת. מלאומית נמסר כי "בשבועות הקרובים תתבצע חפיפה והעברת מקל מסודרת בין אלון ופרננדס".

כראש חטיבת כספים ורכש בקופה היה פרננדס אחראי על ניהול תקציב הקופה בסך 5.5 מליארד שקל, ועל כל רכש שירותים רפואיים מספקים רפואיים, ניתוב מטופלים לספקים הרפואיים שבהסכם ובקרה עליהם, רכש התרופות וציוד רפואי ומשקי של הקופה. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגר תוכנית המנהלים בהרווארד.

אלון עוזב את לאומית אחרי 26 שנה בקופה, בה התקדם מתפקיד מנהל מחוז ירושלים, סמנכ"ל משאבי אנוש, משנה למנכ"ל ועד לתפקיד המנכ"ל, בו הוא מכהן בעשור וחצי האחרון: חמש שנים כממלא מקום מנכ"ל, ועשור כמנכ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker