פרשת גרוטו והמיליארדר שזכה להקלות בבידוד: מנכ"ל משרד הבריאות הסתפק בהערה

פרופ' חזי לוי במכתב לפרופ' איתמר גרוטו: "טעית, אבל אני בוחר לקבל את התנצלותך ולא לנקוט צעדים נוספים נגדך". לוי לא פירט מה היתה הטעות של גרוטו

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' איתמר גרוטו
פרופ' איתמר גרוטוצילום: מוטי מילרוד

פרשת ההקלות בבידוד למיליארדר טדי שגיא: מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי מסתפק בהערה למשנה שלו, איתמר גרוטו, שאישר את ההקלות. 

במכתב ששלח לוי לגרוטו הוא כותב בין היתר: "אחרי ששמעתי את גרסתך לדברים, אני מוצא לנכון להעיר לך על דרך הטיפול שלך במקרה זה. טיפולך היה מוטעה. בקשה חריגה מסוג זה יש לבחון בצורה קפדנית.... אני בוחר לקבל את התנצלותך ולא לנקוט צעדים נוספים נגדך...זיהיתי כי קיים צורך להגדיר נהלים ברורים לאופן טיפול המשרד במקרים חריגים הדורשים הפעלת שיקול דעת. לכן הנחיתי כי ייקבעו נהלים חדשים וברורים למתן הקלות לבידוד במקרים חריגים".   

פרופ' חזי לוי, מנכ"ל בי"ח ברזילי
פרופ' חזי לוי, המנכ"ל הבא של משרד הבריאותצילום: דוברות בי"ח ברזילי

שגיא הגיע למסיבה בביתו של איציק טולדנו, אביה של בת הזוג של עומר אדם, ולאחר מכן חזר לקפריסין שם הוא מתגורר עם משפחתו. המקרה נחשף בערוץ 12. כאשר הסתבר כי שגיא היה במסיבה והפר את חובת הבידוד לכאורה, הציג שגיא אישור רשמי שקיבל מגרוטו.

טדי שגיא
טדי שגיאצילום: ניק קלארק

מאוחר יותר התנצל גרוטו כשאמר בין היתר: "טעיתי כשאישרתי לטדי שגיא פטור מבידוד בכניסה לישראל, גורם 'מתוך שירות המדינה' פנה אליי בעניינו, הוטעיתי על ידו לגבי סיבת הביקור בישראל, אך ההחלטה נעשתה מתוך שיקול רפואי בלבד ולא נפל בה פגם, וכעת מופעלת כלפיי אכיפה בררנית שנובעת ממניעים זרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker