התחלואה בקורונה בתל אביב ממשיכה לעלות: המוקדים - יפו ושכונות בדרום העיר

324 מקרים של קורונה אובחנו בשבועיים האחרונים בעיר ■ השכונות עם ריכוז החולים הגבוה: מרכז יפו, עג'מי, גבעת העלייה, שכונת התקוה, שוק לוינסקי והתחנה המרכזית

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרום תל אביב, קורונה
דרום תל אביבצילום: מוטי מילרוד

בשבועיים האחרונים, מאז תחילת יוני, נמצאו 324 איש חיוביים לקורונה בתל אביב, ונכון לעכשיו יש בעיר 397 חולים פעילים. מהם, כשליש (140) חסרי מעמד. כך עולה מדו"ח של מרכז המידע והידע למאבק בקורונה שמתמקד בתחלואה בקורונה בתל אביב בתקופה האחרונה ומנתח את נתוני התחלואה בעיר. על פי הדו"ח, מגמת העלייה בתחלואה בתל אביב נמשכת, ומתרכזת במרכז העיר יפו ובאוכלוסיית חסרי המעמד בדרום העיר.

יותר ממחצית מהחולים חסרי המעמד, כ-80, הועברו למלון החלמה, ואילו 60 מחלימים בעיר. שיעור הבדיקות החיוביות בעיר הוא כ-3%, בערך כפול משיעור הבדיקות החיוביות באוכלוסייה הכללית בישראל. עם זאת, יש לזכור כי הבדיקות בקרב חסרי המעמד בדרום העיר נעשות באופן מאורגן ושיטתי, מה שעשוי להעלות את שיעור הבדיקות החיוביות ומספר המאובחנים.

השכונות המרכזיות בהן קיים ריכוז החולים החדשים הגדול ביותר נמצאות ביפו ובדרום תל אביב והן: מרכז יפו, עג'מי, גבעת העלייה, שכונת התקווה, שוק לוינסקי ומתחם התחנה המרכזית. "שכונות צפופות מעלות את הסיכון להתפשטות מהירה של המגפה", נכתב בדו"ח. בבחינת 80 מקרי הדבקה נמצא כי רובם המכריע (73%) נחשפו בבית/במשפחה, 10% נחשפו ככל הנראה לחולה במגורים משותפים, 9% במוסד לימודי, 5% באירוע/בבילוי משותף ו- 3% נחשפו ככל הנראה במקום העבודה. המלצת מרכז המידע היא "להגביר את מאמצי ההסברה הייעודית לאוכלוסיות השונות בעיר, להגדיל את היקף הבדיקות, ואת האכיפה ברחבי העיר".

אתמול (א') נמצאו 126 נדבקים חדשים בקורונה בישראל, מתוך 8,185 בדיקות שבוצעו. זהו שיעור של 1.54% חיוביים מבין הנבדקים, דומה לממוצע בימים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker