פרופ' חזי לוי ישתכר פי שניים מבר סימן טוב - אך פחות ממה שהשתכר בברזילי

שכרו הצפוי של לוי יהיה 80 אלף שקל, לעומת 39 אלף שקל שהרוויח בר סימן טוב ■ הסיבה: רופאים בתפקידי ניהול בכירים במגזר הציבורי זכאים לדירוג שכר מיוחד כדי להתחרות בשכר בבתי החולים ובמרפאות הפרטיות ■ המינוי של לוי אושר בסוף השבוע פה אחד בוועדת המינויים

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי
פרופ' חזי לוי, המנכ"ל המיועד הבא של משרד הבריאותצילום: מוטי מילרוד

מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' חזי לוי, צפוי להשתכר בתפקידו פי שניים מהמנכ"ל היוצא, משה בר סימן טוב - כ-80 אלף שקל לעומת 39 אלף שקל. הסיבה: בר סימן טוב אינו רופא, ולכן הרוויח כמו שאר המנכ"לים של משרדי הממשלה, ואילו לוי הוא רופא ולכן זכאי לדירוג רופאים - כמו כל המנכ"לים של משרד הבריאות לפני בר סימן טוב. בנוסף, לוי שהיה קצין רפואה ראשי בצה"ל והשתחרר בדרגת תת אלוף, מקבל גם פנסיה צבאית חודשית.

דירוג הרופאים מקפיץ את השכר לרופאים שמכהנים בתפקידי הניהול הבכירים במגזר הציבורי. זאת בהתאם להסכם הקיבוצי של הרופאים - שכולל גם את הרופאים המנהלים - שלפיו יש להציע להם שכר שיוכל להתחרות בשכר בבתי החולים ובפרקטיקה הפרטית. לפיכך, במהלך שנותיו של בר סימן טוב כמנכ"ל המשרד, שכרו היה נמוך מזה של רוב חברי הנהלת המשרד הכפופים לו, שהם רופאים ורופאות. 

לוי צפוי, ככל הנראה, לחוות ירידה מסוימת בשכרו, שכן בתפקידו כמנהל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, שנחשב לפריפריה עמוקה (רמה שנייה), הוא מרוויח יותר מהשכר הממוצע של מנהלי בתי החולים, יותר מ-85 אלף שקל בחודש. השכר המדויק של לוי כמנהל ברזילי לא מפורסם.

הממשלה צפויה לאשר את מינויו של לוי למנכ"ל המשרד בישיבת הממשלה ביום ראשון הבא, לאחר שמועמדותו אושרה פה אחד בסוף השבוע על ידי ועדת המינויים של נציבות שירות המדינה. חברי הוועדה היו נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, ושני נציגי ציבור: מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, דורון כהן, ומינה טייכר, פרופ' למתמטיקה מאוניברסיטת בר-אילן. 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, במארסצילום: אמיל סלמן

לוי הצליח לשכנע את חברי הוועדה שהוא ראוי לכהן בתפקיד למרות דו"ח הביקורת החמור של החשב הכללי על ניהול בית החולים ברזילי. במוצאי שבת אושר המינוי סופית על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. מאחר שצריכות לחלוף לפחות 48 שעות מרגע האישור לבין ההצבעה בממשלה, ההצבעה נדחתה בשבוע. לוי יידרש להיכנס לתפקידו בעיצומו של משבר הקורונה, ולהוביל את המשרד בדיונים עם משרד האוצר לקראת תקציב המדינה הקרוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker