פרופ' נחמן אש וחיים פרננדס מועמדים לתפקיד מנכ"ל קופת חולים לאומית

שינויים פרסונליים משמעותיים בצמרת מערכת הבריאות: פרופ' ארי שמיס עוזב את אסותא; ראש חטיבת הרגולציה במשרד הבריאות, מוריס דורפמן, עובר למכבי; ורות רלב"ג תמונה לראש חטיבת הכספים בכללית

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה למיון בבית החולים איכילוב, ב-2018
הכניסה למיון בבית החולים איכילוב, ב-2018צילום: אייל טואג

שינויים פרסונליים וחילופי תפקידים בין בכירים במערכת הבריאות - גם בתקופת הקורונה. ועדת האיתור של קופת חולים לאומית צפויה להכריז בקרוב על מינוי המנכ״ל החדש של הקופה. ל-TheMarker נודע כי שני המועמדים המובילים הם סמנכ"ל הכספים של הקופה, חיים פרננדז, ופרופ' נחמן אש, ראש חטיבת הבריאות במכבי שירותי בריאות. פרננדז היה בעבר סגן הממונה על התקציבים באוצר, ומאז 2009 הוא סמנכ"ל הכספים בקופה. אש היה בעבר קצין רפואה ראשי בצה"ל, והוא משמש כראש חטיבת הבריאות במכבי מ-2014.  

מנכ"ל לאומית ניסים אלון היה אמור לסיים את תפקידו בראשית החודש, אך דירקטוריון הקופה החליט להאריך את כהונתו בארבעה חודשים, בשל הרצון לשמור על יציבות הקופה בתקופת הקורונה. אלון כיהן כמנכ"ל הקופה במשך עשר שנים, והוא המנכ"ל הראשון שהמינוי שלו כפוף לכללי קציבת כהונה של מנכ"ל (שתי כהונות בנות 5 שנים). ועדת האיתור למנכ"ל, בראשות השופטת בדימוס ציפורה ברון ושני נציגי דירקטוריון הקופה כבר קיימה סבב ראיונות ראשון והיא צפויה להמשיך בכך בתקופה הקרובה.

פרופ' נחמן אש, ראש חטיבת הבריאות במכבי שירותי בריאות
נחמן אשצילום: דפנה גזית

בנוסף, מנכ"ל אסותא, פרופ' ארי שמיס, יסיים את תפקידו בקיץ הקרוב. גדי לשץ, ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי שירותי בריאות ודירקטור בקופה, יחליף אותו. על פי הודעת אסותא, לשץ נבחר "עם המלצתו וברכתו של רן סער, מנכ"ל מכבי". פרופסור שמר, יו"ר מועצת המנהלים וחבריה הודיעו כי הם מאחלים לשץ הצלחה במילוי תפקידו.

שמיס שימש בתפקיד מנכ"ל הרשת בארבע השנים האחרונות, וכיהן בעבר כמנהל בית החולים הכללי בשיבא. אסותא היא חברה בת של מכבי, והיא מפעילה ארבעה בתי חולים פרטיים, שהגדול בהם נמצא ברמת החייל ובו 19 חדרי ניתוח. בנוסף, מחזיקה הקבוצה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. באחרונה פורסם ב-TheMarker כי כל בתי החולים הפרטיים בישראל, כולל בתי החולים של אסותא, חוו במהלך הקורונה ירידה חדה של עשרות אחוזים בפעילותם ובהכנוסתיהם. שמיס אמר כי הוא "פונה לדרך חדשה". 

גם ראש חטיבת רגולציה ובריאות דיגיטלית במשרד הבריאות, מוריס דורפמן, ביקש לסיים את תפקידו במשרד הבריאות וצפוי לשמש סמנכ"ל וראש חטיבת הכספים במכבי. בין היתר, במסגרת תפקידו במשרד הבריאות דורפמן היה אחראי על הרגולציה של קופות החולים, ולכן הפסיק לפני חודשיים לעסוק בכך, למעט בנושאים הקשורים בקורונה. בקרוב אמורה להתקבל החלטה לגבי אורך תקופת הצינון שתידרש ממנו עד כניסתו לתפקיד.  

חדר מיון בית חולים רמב״ם, החודש
חדר מיון בית חולים רמב״ם, החודשצילום: אמיר לוי

כמו כן, רות רלב"ג מונתה לסמנכ"לית ולראש חטיבת כספים בשירותי בריאות כללית. רלב"ג כיהנה בתשע השנים האחרונות כסמנכ"ל הכספים של בית החולים שערי צדק, ולפני כן באיכילוב ובמשרד הבריאות. היא תחליף בתפקיד את אלי כהן, שמונה למנכ"ל מכון מור של שירותי בריאות כללית.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker