איכילוב יאפשר למשפחות של חולי קורונה להיפרד מהם לפני מותם - תחת מיגון מלא

במרכז הרפואי הוחלט כי יגובש נוהל שיאפשר לבני משפחה מדרגה ראשונה להיפרד מחולים בנגיף הנוטים למות, תחת מיגון מלא שיסופק על ידי בית החולים ■ ככל הידוע, זהו המרכז הרפואי היחיד בעולם שיאפשר זאת

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלקת טיפול נמרץ קורונה א' במרכז הרפואי איכילובצילום: זיו קורן
רוני לינדר

המרכז הרפואי איכילוב הודיע היום (ה') כי יאפשר למשפחות של חולי קורונה להיפרד מהם לפני מותם. באיכילוב הוחלט כי יגובש נוהל שיאפשר לבני משפחה מדרגה ראשונה להיפרד מהחולה הנוטה למות, תחת מיגון מלא שיסופק על ידי בית החולים.

בני המשפחה הממוגנים יורשו להגיע למיטת המטופל במחלקת הקורונה ולשהות לצדו ברגעיו האחרונים. ככל הידוע, זהו המרכז הרפואי היחיד בעולם שיאפשר זאת. מכיוון שמדובר במחלה מדבקת, בתי חולים בכל העולם לא מאפשרים לבני משפחה להיכנס לתוך המחלקות עם חולי קורונה. בנוסף, קיים חסם של מגבלת ציוד רפואי, ואולם באיכילוב אמרו כי המרכז הרפואי יוכל לספק מיגון לצורך המטרה. 

"הסיפורים על חולים שמתים לבד מזעזעים, ואסור לנו כמערכת לאפשר מצבים כאלה", אומר מנהל המרכז הרפואי איכילוב, פרופ' רוני גמזו. "מערכת הבריאות היתה בקיבעון מחשבתי. אסור לאף אדם למות לבד, ובאיכילוב זה לא יקרה יותר, ואני מאמין ששאר העולם ילך בעקבותינו".

גמזו מספר: "היה לנו את מקרה המוות הראשון אתמול, והיה עוד מקרה של חולה קשה שהמשפחה ביקשה לתקשר אתו בטלפון, ולאט-לאט זה חילחל ודגר עד שבישיבת הנהלה ואחרי עבודת מטה קצרה, הבנו שאין בעיה לעשות את זה ושזה סתם קיבעון למנוע כליל את כניסת המשפחה, כאילו בשם הקטלניות של הווירוס הכל מותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker