מנכ"ל מכבי מעריך: כ-75 אלף חולי קורונה בבני ברק; "אם לא ניערך - נמצא את עצמנו עם הרבה מתים"

על פי ניתוח נתוני ההדבקה שהוגש הבוקר למשרד הבריאות, יחס ההכפלה השבועי של חולי הקורונה ביישובים החרדיים גבוה פי 9-4 מהממוצע הארצי

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ימי קורונה: ממתינים לסופר בבני ברק (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)
ימי קורונה: ממתינים לסופר בבני ברק (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: עופר וקנין

מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, רן סער, העריך היום כי 38% מתושבי בני ברק, שיעור שווה ערך לכ-75 אלף איש, חולים בקורונה. זאת, על פי בדיקות מדגמיות ואינדיקציות שיש בידי הקופה. הוא אמר את הדברים בוועדה לטיפול בקורונה בראשות ח"כ עופר שלח. מכבי מטפלת במחצית מתושבי בני ברק.

סער אמר כי הוא "קורא לכל הגורמים האחראיים להציב משטרה שם לקראת ערב הפסח. אחרת המצב שם ילך ויורע. בני ברק היא עיר עם אחוז אוכלוסייה מבוגרת אחר, נמצא את עצמנו עם הרבה מאוד מתים בבני ברק אם לא ניערך".

על פי ניתוח נתוני ההדבקה שהוגש הבוקר למשרד הבריאות, יחס ההכפלה השבועי של חולי הקורונה ביישובים החרדיים נכון לאתמול, 1 באפריל, היה גבוה משמעותית מהממוצע הארצי ועמד על פי ארבעה עד תשעה. יחס ההכפלה הגבוה ביותר של חולי קורונה היה במודיעין עילית - מספר חולי הקורונה בעיר גדל פי תשעה בתוך שבוע. בבני ברק עמד יחס ההכפלה על פי 6.5. ב-25 במארס עוד היו שם 113 חולים ואילו אתמול קפץ המספר ל- 732. יחס הכפלה גבוה במיוחד גם באלעד (4.4) ובבית שמש (4).

חולי קורונה ביישובים חרדיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker