אסור לתת לליצמן להיות שר הבריאות בממשלה החדשה

תיק הבריאות במהלך המשבר הבריאותי הקשה ביותר שהיה פה עשרות שנים חייב להימסר לידיים אחרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב ליצמן
יעקב ליצמןצילום: אוהד צויגנברג

ליעקב ליצמן הייתה קדנציה שנייה נוראית בתפקיד שר הבריאות.

הוא נכנס אליה עם היבריס חזק ומשם רק הגביר. איבד את הבושה ועסק באינטנסיביות בעניינים הסקטוריאליים שלו - החל מפרוטקציות בוטות לאנשי שלומו, דרך זלזול עמוק בכללי מינהל תקין, הסתרה של ניגודי עניינים מהיועמ"ש, הצבת מתאמי קשרי קהילה מחסידות גור בשלל בתי חולים, והשיא - הגנה תמוהה ביותר על שורה של עברייני מין ואחרים, לרבות הפדופילית מאוסטרליה מלכה לייפר.

הוא ניסה לעזור לענקית הטבק פיליפ מוריס להחדיר את מוצר הדגל שלה אייקוס לשוק הישראלי, המשיך להתנגד לצעדים נגד עישון המוכחים בכל העולם, דאג שחוק איסור פרסום מוצרי עישון לא יכלול את העיתונות המודפסת לכאורה בגלל חשש לפגיעה באינטרסים של "המודיע", ומבקר המדינה קבע לגביו שבהיותו שר הבריאות "התנגד לפעולות שמטרתן לצמצם את מספר המעשנים".

הוא הפעיל את מלוא כובד משקלו ואיים על שלמות הקואליציה בענייני דת ומדינה אך לא בעניינים שקשורים לבריאות - ולא מינף את הכוח יוצא הדופן שלו להגדלת תקציבי הבריאות.

במשבר הקורונה הנוכחי הוא פשוט נעלם. למעשה, הוא לא בדיוק נעלם - הוא התמקד לפי הדיווחים בעניינים שקשורים לקהילה שלו, ואפילו ניסה השבוע בישיבת הממשלה הלילית להחריג את בתי הכנסת מאיסור ההתקהלות למרות שברור לגמרי שזהו מוקד הדבקה פוטנציאלי בקורונה.

ליצמן לא יכול להמשיך להיות שר הבריאות בממשלה החדשה. זה פשוט לא הגיוני, זה אבסורד. וזה לא יעבור ציבורית. תיק הבריאות במהלך המשבר הבריאותי הקשה ביותר שהיה פה עשרות שנים חייב להימסר לידיים אחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker