אשפוז חולי קורונה ב"בני ציון" בחיפה יאושר במסלול מהיר

המועצה הארצית לתכנון ובנייה צפויה לאשר הסבה של אגף קיים בבית החולים בחיפה למרכז לאשפוז חולי קורונה מאומתים ■ ההיתר צפוי להינתן אף שפגישות ועדות התכנון נדחו עד להודעה חדשה, בשל ההנחיות החדשות לפעילות במשק

עדי כהן
עדי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית החולים בני ציון בחיפה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: בז רטנר

ברקע התפשטות נגיף הקורונה והגברת ההיערכות של מוסדות מערכת הבריאות להתמודדות עם המגיפה, צפויה המועצה הארצית לתכנון ובנייה לאשר מחרתיים (יום ג') את הסבתו של אגף קיים בבית החולים בני ציון בחיפה למרכז לאשפוז חולי קורונה מאומתים. על המועצה להתיר שימוש חורג מהוראות התוכנית הקיימת החלה במקום - במסלול מואץ, עוקף היתר.

בדברי ההסבר שפורסמו לקראת הדיון במועצה, נכתב כי "לאור הנחיית ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, נדרשים בתי החולים להיערך לפתיחת מחלקת אשפוז לטיפול בחולי קורונה מאומתים. בבית החולים בני ציון בחיפה ניתן לפתוח מחלקה כזו במבנה המצוי סמוך למבנה המרכז הרפואי".

נציגי משרד הבריאות אישרו כי בחנו את האפשרות וכי בכוונתם לפתוח מרכז אשפוז במבנה שבו פועלים כיום כמה מכונים ומרפאות. המבנה נמצא מתאים משום שהוא מופרד מיתר מחלקות בית החולים וכי מותקנת בו מערכת מיזוג נפרדת.

נכון להיום, תוכנית הבינוי של המרכז הרפואי לא מתירה אשפוז חולים במבנה זה, ושעות הפעילות בו מוגבלות לשעות היום. עם קבלת ההחלטה, יאושר לבית החולים לבצע שימוש החורג מהוראות התוכנית הקיימת, בכפוף לאישורו של שר האוצר, משה כחלון.

נציין כי ההגבלות החדשות על הפעילות במשק חלות גם על ועדות התכנון, שלא יתכנסו בשל כך עד להודעה חדשה. עם זאת, ממינהל התכנון נמסר כי דיונים הקשורים להתמודדות עם משבר הקורונה ימשיכו להתנהל, בהתאם להנחיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker