הגבלות חדשות: ייאסר על קיום אירועים עם יותר מ-100 איש, ייתכן שהאוניברסיטאות ייסגרו

ראש הממשלה נתניהו: "יהיה לנו יותר קשה לפני שיהיה יותר קל". מנכ"ל משרד הבריאות: "קוראים למעסיקים - תיערכו לאפשר ליותר ויותר עובדים שלכם לעבוד מהבית. כל מי שיש לו סימפטומים של חום ושיעול או קוצר נשימה - תיכנסו לבידוד"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתניהו במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה, היום
נתניהו במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה, היוםצילום: אוהד צויגנברג

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז היום על הגבלות חדשות במסגרת המאבק בקורונה. בין היתר ייאסר על קיום אירועים עם יותר מ-100 איש, וקיימת אפשרות שהאוניברסיטאות ייסגרו.  

נתניהו אמר: "לגבי בתי הספר - נשקול. ברגע זה אין שינוי. זו מגפה עולמית. זה אתגר בינלאומי גדול. אתגר לחיים. אני בהתייעצות מתמדת עם שר הבריאות ועם היועץ לביטחון לאומי. זה משבר שונה במהותו ממשברים אחרים. בהתקפות טרור או מלחמה - אנחנו עושים הכל לטפל באיום חיצוני כדי לשנות ככל המעט שגרת החיים הפנימית. במשבר הזה אנחנו נאלצים לשנות את שגרת החיים הפנימית. אני מבקש מכם לשנות את שגרת החיים - כדי להתמודד עם איום חיצוני. צריך לשטוף ידיים ולשמור על היגיינה. לא ללחוץ ידיים".

0:00
-- : --

התחזית המדאיגה: בקרוב - מאות חולי קורונה חדשים מדי יום בישראל

זוג בהונג קונג
זוג בהונג קונגצילום: AFP

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן אמר: "קוראים למעסיקים - תיערכו לאפשר ליותר ויותר עובדים שלכם לעבוד מהבית. כל מי שיש לו סימטפטומים של חום ושיעול או קוצר נשימה - תיכנסו לבידוד עד שיעברו הסימפטומים בעוד יומיים. לא צריך להתקשר ולבקש בדיקה. זה צעד הגנתי מאוד חשוב. חייבים לשמור על האוכלוסייה המבוגרת. מדינות עם מערכות בריאות מפוארות כמו איטליה - לא עומדות בנטל. נגיע לכל מטופל - רק אם נצליח להפחית את מספר החולים. תימנעו מביקורים אצל האוכלוסייה הקשישה. זה יכול להציל חיים. לבקר בבתי חולים - רק אם חייבים העלייה במספר החולים תימשך בתקופה הקרובה". 

בראיון שהתקיים אחרי מסיבת העיתונאים הבהיר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי בכוונת משרד הבריאות להגדיל בתוך ימים את היקף הבדיקות פי חמישה לככ-2,000 בדיקות ביום, שיבוצעו ביותר מ-9 מעבדות שונות. בנוסף, יורחבו הקריטריונים לבדיקה לדלקות ריאות בקהילה (קופת חולים) ובדיקות מדגמיות של תחלואה דמוית שפעת.

טיפול בית - 5,916, טיפול במלון - 2,397, בביתם מחכים לשיבוץ -65

מהתאחדות המלונות נמסר בהתייחסות להודעת נתניהו על הגבלת התקהלות:
"זו מכה קשה נוספת לתעשיית המלונות המוכה. המלונאים אופטימיים מטבעם, מבינים כעת כי הממשלה הכריזה עליהם מלחמה - ואחרי חיסול התיירות  מחו"ל פוגעים כעת קשה גם בתיירות הפנים. הממשלה פוגעת ועליה לשלם ומהר.
ממשלת ישראל חייבת לחשוב גם על היום שאחרי הקורונה והיום היא פוגעת קשה שוב במנועי הצמיחה". 

מוקדם יותר אמר נתניהו: "אנחנו עוקבים מקרוב אחר השינויים הכלכליים. לקורונה יש השפעה כלכלית גדולה. אנחנו נכנסים למשבר במצב טוב. מצב הכלכלה הישראלית טוב יותר מרוב רובן של כלכלות העולם. אנחנו יכולים לשלם חובות. הבנקים יציבים. ועם זאת - יש כאן אתגר גדול, שאנחנו מודעים לו, ויכולים לצלוח אותו בשלום.

"מטרת התוכנית שלנו היא לאפשר תפקוד רציף של המשק. אנחנו נותנים חבילה של 10 מיליארד שקל במטרה לייצב את המשק. זו עזרה ראשונה. ככל שנידרש ניתן סיוע נוסף. מתוך ה-10 מיליארד - מיליארד שקל יינתנו לבריאות, כדי להגדיל את מלאי התרופות ולהכין את בתי החולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker