רוני לינדר

"אנחנו מסתכלים על המדינות בארה"ב שבהן יש תחלואה בשיעורים היותר גבוהים. המדינות האלה הן מדינת וושינגטון, קליפורניה ונראה שגם בניו יורק יש קצב הדבקה גבוה" - כך אמר הערב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימון טוב, לחדשות 12. 

לדבריו, "אני מניח שנקבל החלטה היום או מחר (לגבי הכנסת מדינות ספיציפיות בארה"ב לאלה המחייבות בידוד של ישראלים החוזרים מהן. עד היום שום אלמנט פוליטי לא היה חלק מקבלת ההחלטות שלנו. הדיון הוא דיון מקצועי ושום שיקול זר לא משולב בקבלת ההחלטות שלנו.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

"אם נאבד שליטה על ההידבקות בארץ לא תהיה לא כלכלה ולא בריאות. אנחנו מנסים לשמר את הפעילות הכלכלית תקינה. אנחנו רוצים להרחיק סגירת בתי ספר ומקומות עבודה כדי לשמור על הפעילות הכלכלית התקינה".

במשרד הבריאות מתכוננים "לסגור" מדינות אירופה אירופה נוספות בתחילת השבוע, וכאמור שוקלים בכובד ראש להכניס לבידוד גם את החוזרים מארה"ב. זאת בעקבות עלייה משמעותית במספר החולים במדינות נוספות באירופה כמו הולנד, בלגיה ועוד. אם אכן יוחלט כך, ההערכה היא כי אזרחי כל מדינות אירופה לא יוכלו להיכנס לישראל, ואזרח ישראלי שיגיע לישראל מאירופה יחויב להיכנס לבידוד של 14 יום.

בתחילת השבוע החליטו במשרד הבריאות כי הבידוד לחוזרים מאירופה יורחב לעוד חמש מדינות: גרמניה, צרפת, ספרד, שווייץ ואוסטריה. גם אזרחי המדינות הללו לא יורשן להכנס לישראל. דרישת הבידוד היא רטרואקטיבית: כל מי שחזר ממדינות אלה ב-14 הימים האחרונים נדרש להיכנס לבידוד ביתי לתקופה של 14 יום מאז מועד שובו ממדינת היעד.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד אמר אתמול: "מעכשיו, כל הצעדים שמשרד הבריאות ירצה לנקוט בהם יעברו דרך המל"ל ותוך התחשבות בהיבט הכלכלי. כל עוד לא היתה החלטה לבטל אירועים ולהכניס לבידוד כל כך הרבה אנשים  - לא התערבנו. כעת אנחנו מבינים שזה מתחיל להתפשט בצורה יותר רחבה ומשפיע על המשק הישראלי. אנחנו עדיין לא יודעים מה גודל האירוע ולכן בשלב זה לא מדברים על פיצויים. כשתהיה החלטה על היקף בידוד שישפיע על עסקים - נביא את ההשלכות הכלכליות. ודאי שבריאות באה קודם אבל צריך לשקול גם את השיקולים הכלכליים".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה לדברי באב"ד: "במשרד הבריאות מבהירים כי לא יהיו פשרות בנושא בריאות הציבור בגלל שיקולים כלכליים. בלי בריאות אין כלכלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker