רגע לפני הבחירות: חולה קורונה בישראל - לאחר שחזר מאיטליה לפני 4 ימים

המשמעות: הבידוד לחוזרים מאיטליה יחול רטרואקטיבית, כך שכל מי שהיה באיטליה ב-14 יום האחרונים ייכנס לבידוד ■ החולה הוא בעל חנות צעצועים באור יהודה. מספר הטיסה שעליה היה בדרכו מאיטליה לישראל - Iy 382

רוני לינדר
אישה עוטה מסיכה להגנה מפני וירוס קורונה ברומא
אישה עוטה מסיכה להגנה מפני וירוס קורונה ברומאצילום: בלומברג

חולה קורונה ראשון בישראל - כך הודיע משרד הבריאות. החולה חזר מאיטליה לפני ארבעה ימים. הוא יטופל בשיבא. המשמעות: הבידוד לחוזרים מאיטליה יחול רטרואקטיבית, כך שכל מי שהיה באיטליה ב-14 יום האחרונים ייכנס לבידוד. במשרד הבריאות אומרים כי החולה פיתח סימפטומים של קורונה. הוא חזר מאיטליה לפני 4 ימים והחום הופיע אתמול. היום בבוקר אובחן, לאחר שהתקשר למערכת של מד"א ונבדק בביתו. ברגעים אלה מתקשרים לאנשים שהיו איתו במגע, ובקרוב יימסרו פרטי הטיסה.

האם הקורונה יפגע בבחירות | האינטרסנטים

0:00
0:00

כעת מעדכן משרד הבריאות: מספר הטיסה שעליה היה חולה שאובחן בנגיף הקורונה מאיטליה הוא Iy 382, שנחתה בתאריך 23.2 בשעה 16:10 על כל מי שהיה בטיסה זו להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101.

החולה הוא בעל חנות צעצועים "הפיראט האדום" באור יהודה. הוא שהה בחנות ביום שני 24.2, בין השעות 09:00 ל-10:00 בבוקר. משרד הבריאות הורה לכל מי ששהה בחנות באותו זמן להיכנס לבידוד של 14 יום. 

חולה ראשון בישראל, זמן קצר לפני הבחירות מהווה התפתחות מאוד משמעותית. במשרד הבריאות קיוו שזה לא יקרה - מכיוון שפוטנציאל ההתפתחויות לא ידוע.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר היום במסיבת עיתונאים: "זה אומר שהמציאות השתנתה אבל אנחנו סומכים על היכולות של המערכת לתת את המענה הטוב ביותר להתמודד עם האירוע המורכב".

סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: "החקירה האפידמיולוגית הושלמה ובשעה הקרובה יפורסמו המגעים של החולה. מהרגע שהתברר המצב באירופה - הבנו שיש עליית מדרגה כי התנועה מאירופה ובאירופה גדולה מאוד".

משרד הבריאות הודיע אתמול כי הוא קורא לישראלים שלא לטוס לאיטליה עקב התפרצות נגיף הקורונה במדינה וקרא "לשקול נחיצות טיסות לחו"ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות".

"הערכת המצב היא כי יש סיכוי גבוה לכך שהתחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם", הוסיפו אנשי המשרד וציינו כי "יש להימנע מנסיעות לכינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי שבהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker