"אין צורך בציוד מיגון": כך תתנהל ההצבעה של מבודדי הקורונה בבחירות

משרד הבריאות מעריך שעד הבחירות לא צפויה התפרצות תחלואה שתמנע את קיום הבחירות כסדרן, ולפיכך לא ממליץ על חלוקת אמצעי מיגון לוועדות הקלפי ברחבי הארץ

רוני לינדר
נתב"ג, השבוע
נתב"ג, השבועצילום: עופר וקנין

האם הקורונה, או ליתר דיוק החשש מהידבקות בקורונה, תשבש את הבחירות? באפשרות כזו דנו בהרחבה בימים האחרונים משרד הבריאות, ועדת הבחירות המרכזית וגורמים נוספים. עד כה מתמקדים הגופים בלוגיסטיקה המורכבת של יציאת מבודדי הבית להצביע בקלפיות ייעודיות, אך החשש הגדול יותר הוא שמקרי תחלואה ראשונים של קורונה, אם יופיעו לפני הבחירות, עלולים ליצור בהלה ולפגוע במהלך התקין של יום הבחירות.

כרגע משדר משרד הבריאות מסרים מרגיעים. במכתב ששיגר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, למנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, הוא מעריך כי "עד למועד הבחירות לא צפויה התפרצות תחלואה שתמנע את קיומן של הבחירות כסדרן", ולפיכך הוא לא ממליץ על חלוקת אמצעי מיגון לוועדות הקלפי ברחבי הארץ.

פתקי הצבעה
פתקי הצבעה בקלפיצילום: אמיל סלמן

לגבי הנמצאים בבידוד בית, הבהיר בר סימן טוב כי הם יוכלו להצביע בקלפיות ייעודיות, כשתנאי ההתמגנות של מפעילי הקלפיות הללו יוגדרו עוד היום. באשר לסופרי הקולות מקלפיותיהם של המבודדים - כתב בר סימן טוב כי "אין צורך בציוד מיגון עבורם", אך אם עדס תבקש בכל זאת לצייד אותם בציוד מיגון כדי להגביר את תחושת הביטחון שלהם, "נוכל לספק להם מסיכות כירורגיות המכסות את האף, הפה וכפפות". גם הקולות של הישראלים שהצביעו במדינות שונות במזרח אסיה ייספרו בהליך רגיל, בלי הנחיות מיוחדות.

יו"ר ועדת הבחירות השופט ניל הנדל ומנכ"לית הוועדה עדס, בחודש שעבר
יו"ר ועדת הבחירות השופט ניל הנדל ומנכ"לית הוועדה עדס, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker