יוחנן לוקר הוא היו"ר הבא של שירותי בריאות כללית

לוקר כיהן עד לאחרונה כיו"ר כימיקלים לישראל ■ הוא ייכנס לתפקיד במארס הקרוב ויידרש להתמודד עם אתגרי ענק, למשל: מעבר לרפואה דיגיטלית וביצוע רפורמות בקופה עם 40 ועדי עובדים

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוחנן לוקר
יוחנן לוקרצילום: יעקב מהגר

יוחנן לוקר יהיה היו"ר הבא של שירותי בריאות כללית. כך הודיעה הערב (ג') הוועדה הציבורית בראשות השופט בדימוס אופיר בר דוד. לוקר הוא יו"ר חברת כימיקלים לישראל לשעבר, בעברו היה סגן מפקד חיל האוויר ומזכירו הצבאי של נתניהו. הוא יחליף בתפקיד את אלי אדמוני שמכהן בתפקיד כבר 15 שנים. חברי הוועדה נימקו את הבחירה בלוקר משום שהוא בעל ניסיון עשיר ומקיף בניהול גופים גדולים ומגוונים, במערכת הצבאית ובארגונים עסקיים.

לוקר גבר על כ-30 מועמדים. בר אופיר אמר כי הוא נבחר "בתום הליך בחירה דקדקני - בחרנו פה אחד. התרשמנו מיוחנן, כמנהל יסודי וערכי, בעל ראייה אסטרטגית רחבה וכושר מנהיגות בולט". 

לוקר ייכנס לתפקיד ב-1 במארס 2020, לכהונה שקצובה ל-4 שנים עם אפשרות להארכה ב-4 שנים נוספות. בפניו עומדים אתגרים ניהוליים משמעותיים בניהול הקופה שמבטחת מחצית מאזרחי ישראל, מפעילה 14 בתי חולים ומנהלת 45 אלף עובדים. 

בממשלה התייחסו ברצינות רבה למינוי, ונציגי משרד האוצר והבריאות אף נפגשו עם ועדת האיתור בשבוע שעבר כדי לעדכן אותם בנושאים שהם מייחסים להם חשיבות בבחירת היו"ר. בין האתגרים המשמעותיים של הקופה בשנים הקרובות: המעבר לעולם של רפואה דיגיטלית והמורכבות שבביצוע רפורמות בעולם של ועדי עובדים דומיננטיים. בכללית כ-40 ועדי עובדים שונים עם כוח רב שלא אותגר באופן משמעותי בשנים האחרונות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום