מנכ"ל כללית: "בתי חולים ממשלתיים מציעים לרופאי הכללית עוד 40 אלף שקל - וגונבים אותם"

נועז בר ניר טוען כי המחסור ברופאים העצים את התחרות - "רופאים שלנו מקבלים הצעות שכר מטורפות שימוטטו את המערכת" ■ משרד הבריאות: "במקום להתלונן, מנכ"ל הכללית צריך לקחת אחריות על הקופה שהיתה ועודנה אחת ממחוללי התפתחות השכר במערכת"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל שירותי בריאות כללית, נועז בר ניר
מנכ"ל שירותי בריאות כללית, נועז בר נירצילום: עופר וקנין

"סוף סוף הנתונים האמיתיים יוצאים לאור היום, וזה הזמן לדבר על הנושא של חטיפות רופאים", כך אמר היום (ד') מנכ"ל הכללית נועז בר ניר ל-TheMarker. את הדברים אמר בר ניר בתגובה לפרסום דו"ח שיאני השכר ל-2016, שכולל בראשונה את השכר המלא של רופאי בתי החולים הממשלתיים ורופאי הדסה. לדבריו, "יש תהליך מטורף של חטיפת רופאים בין גורמים שונים, בעיקר בתי חולים ממשלתיים שעכשיו רואים גם מה היכולת שלהם לשלם. יש כאן תהליך של השחתה של הסקטור הציבורי".

העובדה שרופאים הם העובדים שמשתכרים הכי הרבה במגזר הציבורי אינה חדשה וחוזרת על עצמה מדי שנה. כך, גם השנה, מבין 200 בעלי השכר הגבוה בישראל במגזר הציבורי - יש 198 רופאים. ואולם, השנה חל מהפך, כאשר משרד האוצר פירסם בראשונה את הנתונים המלאים של השתכרות הרופאים. הנתונים חושפים כי התמונה שהצטיירה במשך שנים רבות כאילו שיאני השכר הם רק הרופאים בכללית היתה מעוותת: למעשה, שיאני השכר הגדולים ביותר מגיעים בכלל מהדסה, וגם בתי החולים הממשלתיים "נותנים פייט" רציני לכללית.

משרד האוצר נהג בעבר לפרסם את נתוני השכר של הרופאים בשירותי בריאות כללית, שמקבלים את כל שכרם בתלוש שכר אחד. תלוש זה כולל הן את עבודתם בבתי החולים והן את עבודתם אחר הצהריים במסגרת ניתוחים ובמרפאות הקופה. לעומת זאת, רופאים ורופאות שעובדים בבתי החולים הממשלתיים מקבלים שני תלושי שכר, שהוזנו בדו"ח האוצר בנפרד: תלוש אחד מבית החולים על עבודתם בשעות הבוקר, ותלוש שני מתאגיד הבריאות של בית החולים על עבודתם אחר הצהרים.

בית החולים הדסה עין כרם בירושלים. המרמן מדמה את הממסד הרפואי לממסד המדיני־הפוליטי
בית החולים הדסה עין כרם בירושליםצילום: אורנה איתמר

כך, לא פורסמו נתוני האמת על שכרם המלא של הרופאים בבתי החולים הממשלתיים. השנה, בראשונה, איחד האוצר בין שני סוגי השכר. חידוש נוסף שחל בדו"ח הוא צירופם של הרופאים העובדים בהדסה, ש"נהנו" עד כה מחיסיון על שכרם - מאחר והדסה לא היתה גוף ממשלתי או נתמך. המידע היחיד הגלוי היה שכרם של חמשת מקבלי השכר הגבוה ביותר בבית החולים, דרך רשם העמותות. בעקבות הסכם ההבראה, שבמסגרתו מוזרמים למוסד 1.5 מיליארד שקל, הוא הוכפף לממונה על השכר - ונחשפות המשכורות בו.

לפי נתוני הדו"ח המאוחד, העשירייה הראשונה של שיאני השכר מונה כולה רופאים ממערכת הבריאות הציבורית בישראל. שיאן השכר של המגזר הציבורי בישראל הוא רופא מהדסה, ששכרו החודשי הממוצע ב-2016 היה 230 אלף שקל - 2.7 מיליון שקל בשנה. הרופא השני ברשימה גם הוא מהדסה, ששכרו החודשי ברוטו היה 208 אלף שקל. במקום השלישי רופאה מאיכילוב, ששכרה החודשי היה 191 אלף שקל.

במקום הרביעי רופא מבית חולים ממשלתי (מנהל יחידה לדימות), ששכרו החודשי היה 165 אלף שקל. במקום החמישי מומחה ברפואת עיניים מהכללית ששכרו החודשי הגיע ל-164 אלף שקל ברוטו. במקום השישי רופא מהדסה, ששכרו החודשי היה 164 אלף שקל. במקום השביעי רופא בבית חולים ממשלתי, ששכרו היה 158 אלף שקל.

שיאני השכר

"במערכת הציבורית גונבים אחד לשני רופאים וזה מטורף"

"היו לנו כמה מקרים בחודשים האחרונים שבהם בתי חולים ממשלתיים פנו לרופאים שעובדים בבתי החולים של כללית, הציעו להם עוד 40-30 אלף שקל, והעבירו אותם אליהם", אמר בר ניר. "חלק מהרופאים האלה הם רופאים שהכללית השקיעה בלימודים שלהם, טיפחה אותם ומימנה להם התמחויות בחו"ל, ואז בית החולים הממשלתי פשוט משלם את הקנס שצריך לשלם על הפרת התחייבויות - והרופאים נעלמים.

"המערכת הציבורית מתחילה לגנוב אחד לשני רופאים וזה מטורף כי זה אפס תוספת בריאות בתוספת הרבה כסף. משרד הבריאות לא עוצר את המהלך המטורף הזה כי הם שחקן בשוק (בעלים של בתי חולים ממשלתיים - ר.ל.ג) ולא רגולטור".

לדברי בר ניר, הדבר נגרם בשל מחסור ברופאים והיעדר של כללי תחרות: "יש מחסור במומחים, והמחסור העצים את התחרות בצורה מטורפת. ואז למרות שכולנו כפופים לאותו הסכם קיבוצי - בתי החולים הממשלתיים והדסה מצאו דרכים לעקוף אותו. בין אם זה באמצעות שירותי רפואה פרטיים (שר"פ) בהדסה או תאגידי הבריאות של בתי החולים הממשלתיים - מתחילים להציע הצעות שכר מטורפות שימוטטו את המערכת. בריאות האוכלוסיה לא תשתפר במאום אם רופא יברח מבילינסון לשיבא או להדסה". 

יגידו הרופאים שזו לא גניבה, אלא תחרות לגיטימית על משאב מוגבל - רופאים מומחים מצוינים.

"אם זה היה בסקטור הפרטי לא הייתי מתווכח, אבל אלה גופים ציבוריים שממומנים מתקציבי ממשלה. זה כסף ציבורי".

מה אתה מצפה ממשרד הבריאות לעשות?

"אני מצפה שהרגולטור יעצור את התשלומים החריגים, שיפקח על קרנות המחקר הממשלתיות, ושיאפשר לכולם לשלם אותו הדבר. כולנו יונקים מאותו שד - כסף ציבורי. אבל אני כפוף לממונה על השכר ותאגידי הבריאות לא. צריכים לקבוע כללים אחידים כי אני לא יכול להתחרות, וגונבים לי רופאים. ואם אני חס וחלילה נתתי לרופא עוד כסף אז הממונה על השכר ידרוש להחזיר את הכסף שנים אחורה".

במשרד הבריאות לא נשארו חייבים, ומסרו בתגובה: "אנו מצפים ממנכ"ל הקופה הגדולה בישראל, המנהל תקציב של 30 מיליארד שקל ו-40 אלף עובדים, לקחת אחריות על ניהול הקופה שבאחריותו ולהשתמש בכלים הניהוליים שניתנו לו, במקום לחפש אשמים אחרים במצבו - בין אם זה הרופאים, מנהלי בתי חולים אחרים או משרד הבריאות כמעסיק הגדול ביותר במערכת, לכללית יש יכולת להשפיע באופן משמעותי על התפתחות השכר במערכת. לצערנו, עד היום הכללית היתה ועודנה אחד ממחוללי התפתחות השכר במערכת, הן בקהילה והן בבתי החולים".

מהדסה נמסר: "מאז נכנס לתוקפו הסכם ההבראה הפעילה הנהלת הדסה מדיניות חדשה והפחיתה באופן משמעותי את מספר שיאני השכר שהיה נהוג בהדסה. מתוך אחריות לשמירה על הקופה הציבורית, לצד החובה לשמר איכות רפואית מצוינת כמצופה ממגה מרכז רפואי כמו הדסה, שמור שכר הכוכבים לקבוצה מצומצמת של רופאים בכירים ייחודית, שמקדישים את כל זמנם וכשרונם לרפואה ציבורית.

"בניגוד להדסה בה כל הרופאים הם 'פול טיימרים' ופעולות השר"פ מוגבלות רק לשעות שלאחר שעות העבודה, בבתי חולים אחרים מותר לרופאים לבצע עבודה פרטית גם מחוץ למוסד. חלק ניכר מהכנסותיהם הגבוהות של רופאים בבתי חולים אחרים באות מפעילות פרטית זו, אשר כלל אינה מדווחת לממונה על השכר ולכן גם אינה משתקפת בדו"ח השכר, דבר היוצר תמונה מעוותת של המציאות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker