משפט שלמה במערכת הבריאות

קרב בין בתי החולים שיבא ונהריה על מנהל המחלקה הנוירוכירורגית פרופ' סוסטיאל

סוסטיאל, שהקים את המחלקה בנהריה, זכה לפני חצי שנה במכרז לניהול המחלקה בשיבא. השבוע סיכם עם מנהל נהריה על חזרתו, ובשיבא לא מתכוונים לתת לו ללכת בקלות

רוני לינדר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרופ' ז'אן סוסטיאל
פרופ' ז'אן סוסטיאלצילום: צילום ארכיון: רוני אלברט

הקרב על מנהל המחלקה: מאבק מר פרץ היום (ד') בין הנהלת המרכז הרפואי לגליל בנהריה לבין הנהלת המרכז הרפואי שיבא - על לבו של הנוירוכירורג ומנהל המחלקה פרופ' ז'אן סוסטיאל, כך נודע ל-TheMarker.

סוסטיאל הקים לפני ארבע שנים את המחלקה הנוירוכירורגית בנהריה, ולפני חצי שנה זכה במכרז פומבי יוקרתי לניהול המחלקה הנוירוכירורגית בבית החולים שיבא בתל השומר. מאז עזיבתו לא מונה לו מחליף בנהריה, ובתקופה האחרונה ניהל סוסטיאל מגעים עם מנהל בית החולים בנהריה, ד"ר מסעד ברהום, לגבי חזרתו למחלקה.

בימים האחרונים סוכם סופית בין סוסטיאל לבין ברהום על חזרתו לנהריה ותחילת עבודתו שם החל מה-1 במאי. ואולם, ההודעה התקבלה בשיבא בהלם: סוסטיאל זכה במכרז היוקרתי רק לפני זמן קצר, וגבר על מתמודדים אחרים, חלקם מתוך המחלקה בשיבא.

כדי לשמור את סוסטיאל בשיבא, מנסה הנהלת שיבא ליצור מודל של שיתוף פעולה בין שני בתי החולים שיאפשר לסוסטיאל להישאר בשיבא ולנהל בסוג של "שלט רחוק" את המחלקה בנהריה. בנהריה, מנגד, לא מתכוונים לוותר על חזרה מלאה של סוסטיאל לבית החולים. בימים הקרובים, מכל מקום, צפויים הצדדים להגיע לסיכום בנושא.

מנהל המרכז הרפואי נהריה, ד"ר מסעד ברהום, אמר כי ״אני מברך על חזרתו של פרופ׳ סוסטיאל שהקים את המחלקה. מדובר באדם ובאיש מקצוע משכמו ומעלה. זו בשורה חשובה ומשמחת למרכז הרפואי ולכל הקהילה בגליל״.

משיבא נמסר: "פרופ' סוסטיאל הביע דאגתו למחלקת הנוירוכירוגיה במרכז הרפואי לגליל ממנה הגיע. הוחלט לבחון דרך לשיתוף פעולה בין שיבא למרכז רפואי לגליל בתחום הנוירוכירורגי".

סוסטיאל עצמו אמר כי "העניין נמצא בדיון בין שיבא למרכז רפואי לגליל, החווה קשיים סביב המחלקה הנויכירורגית. קשה להרחיב מעבר לכך בשלב זה".

התחרות בין בתי החולים על לבו של סוסטיאל אינה כוללת הצעות כספיות משודרגות. לדברי ברהום, "לפני שפרופ' סוסטיאל עזב את נהריה לשיבא הצעתי לו שכר גבוה פי ארבע כדי שיישאר, אך הוא הבהיר לי שהההחלטה שלו לא קשורה לכסף. עכשיו כשהוא חוזר - הוא חוזר לתנאי החוזה הישן שלו ולא להצעה שקיבל לפני שעזב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker