מה קרה למכירות של מקדונלד'ס מאז המתקפה של השר ליצמן?

משנה למנכ"ל מקדונלד'ס: "היינו בכנס דיאטניות והן לא הבינו מה אנחנו עושים שם. זה היה כאילו מכניסים חזיר לבית כנסת"

עדי דברת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארוחת ילדים של מקדונלד'ס
ארוחת ילדים של מקדונלד'סצילום: בלומברג

הצרכנים הפחיתו אולי את צריכת המוצרים הלא בריאים בסופרמרקט, אך על רשת המזון המהיר מקדונלד'ס הם עדיין לא ויתרו - למרות הדברים הקשים של שר הבריאות, יעקב ליצמן, שיצא באפריל נגד ה"ג'אנק פוד" שהיא מוכרת.

מבדיקת TheMarker בקניונים מובילים עולה כי מקדונלד'ס לא ספגה פגיעה משמעותית במכירות, אם בכלל, מאז אפריל. ייתכן כי הדבר נובע מכך שבעוד שהצרכנים מצמצמים צריכה יומיומית של מוצרים לא בריאים בסופרמרקטים, הם מרשים לעצמם לאכול מזון מהיר מפעם לפעם.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

"אנחנו לא רואים שינוי בצריכה ולא מרגישים את מגמת הבריאות", אומרת רות שריד, משנה למנכ"ל מקדונלד'ס. "הקנייה העיקרית נשארה כמו שהיתה בעבר - ארוחות ילדים, צ'יפס ומק רויאל. הכל מתנהל כרגיל ולא הפכנו לעסק לממכר סלטים. אין כמעט אנשים שמחליפים למשל את הלחמנייה הרגילה בלחמניית באלאנס מלאה, אף שזה טעים. כשקרה מה שקרה עם המחקר וליצמן, הגבנו מיידית והסברנו שהבשר שלנו לא מעובד, וסיפרנו על המהלכים הבריאותיים שעשינו. היתה ירידה במכירות, אבל היא ממש לא היתה גדולה או משמעותית. אני מניחה שהקהל שלנו יודע שאנחנו מיישמים את מהפכת הבריאות כבר יותר מעשור. זה לא שהעירו אותנו בצלצול פעמון והתחלנו לעשות מהלך קוסמטי".

לדברי שריד, הדבר המתסכל הוא הסטיגמה שנותרה: "ברור שאנחנו סובלים מסטיגמה. זה נובע מכך שאנו הכי הגדולים בקטגוריה, ומשתמשים בנו כשם גנרי לג'אנק פוד. למרות כל מה שעשינו בתחומי הבריאות, עד היום כשכותבים 'ג'אנק פוד' בגוגל ישר קופצות תמונות של מקדונלד'ס וילד שמן שאוכל המבורגר וצי'פס. ב–2003 היינו בכנס דיאטניות והן לא הבינו מה אנחנו עושים שם. זה היה כאילו מכניסים חזיר לבית כנסת. למקדונלד'ס יש יותר מ–35 אלף סניפים בעולם, והזכיין בישראל עשה את השינוי הבריאותי המקיף ביותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker