משרד הבריאות מתקפל? עוצר את שידור הסרטון נגד חטיפים מלוחים

הסרטון שמציג חטיפים מובילים כמו במבה, ביסלי, בייגלה ותפוצ'יפס כמסוכנים לבריאות גם לא מופיע באתר משרד הבריאות אך ממשיך לרוץ ברשת ■ משרד הבריאות: "יצאנו לקמפיין בהיקף מוגבל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרד הבריאות מזהיר: אל תאכלו את זהצילום: עופר וקנין

האם משרד הבריאות נבהל ומתנער מהקמפיין של עצמו? ל-TheMarker נודע כי המשרד הורה לעצור את שידור הקמפיין המזהיר מפני צריכת חטיפים מלוחים, שהיה מיועד להיות משודר במקטע הפרסום היוקרתי של דקה לשמונה - לפני מהדורות החדשות.

התשדיר, שמזהיר מפני סכנות צריכת החטיפים המלוחים, ומציג קערות המלאות בחטיפים שנראים כמו במבה, בייגלה, תפוצ'יפס וביסלי, שודר עד כה פעמיים, והיה מתוכנן להיות משודר עוד 5 או 6 פעמים. כעת הוחלט במשרד לעצור את השידור. בנוסף, בדיקת TheMarker מעלה כי הסרטון לא מופיע באתר משרד הבריאות. עם זאת, הקמפיין ממשיך להתקיים ברשת, הן בפייסבוק של משרד הבריאות, שם צבר כבר 178 אלף צפיות, וכן ביוטיוב

קמפיין המלח הוא המשכו של הקמפיין הגדול הקודם של משרד הבריאות שיצא נגד צריכת משקאות קלים, וגם הוא לא התחמק מלעסוק במותג השולט בקטגוריה: קוקה קולה. בקמפיין הסוכר הופיע בקבוק שנראה כמו בקבוק קוקה קולה, ואילו בקמפיין הנוכחי נראים חטיפים המזוהים עם המותגים המובילים בקטגוריית החטיפים, שמגלגלת מאות מיליוני שקלים בשנה.

עם או בלי שידורים נוספים בדקה לשמונה, הקמפיינים עושים את העבודה ברשת: שני הסרטים - הסוכרים והמלחים - הגיעו לכמעט מיליון צפיות בעמודי הפייסבוק של משרד הבריאות. קמפיין המלח בזמן הקצר לאחר עלייתו זכה ל- 1,720 שיתופים וקרוב ל-180 אלף צפיות, ואילו קמפיין הסוכר שותף 10,000 פעמים וקיבל 830 אלף צפיות.

מפחיתים את צריכת המלח ושומרים על הבריאותקרדיט: משרד הבריאות

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שהוא למעשה הרוח החיה מאחורי המהלך הכולל של משרד הבריאות לקידום תזונה בריאה יותר,  אומר כי "יצאנו בהיקף מוגבל בנוגע לקמפיין הזה באופן מתוכנן ובחינה מתמידה של האפקט שאנחנו יוצרים. אנחנו ממשיכים לעבוד במסגרת הוועדה, ושמחים במקביל על שינוי התודעה מצד התעשייה והרצון שלהם לפעול לשינוי".

לדבריו, "פנינו לא למלחמה. אנחנו לא מחפשים להכחיד את תעשיית המזון ולא שאנשים יפסיקו לאכול. אנחנו רוצים ליצור שינוי יחד עם התעשייה ויש פה הזדמנות גדולה לתעשייה כי הרבה מאד דברים כבר קורים - לא רק בעקבות ההתערבות שלנו. רואים את השינוי בבחירות של הציבור, והתעשייה מבינה בעצמה שנדרש פה שינוי. אנחנו שמחים מאד על שינוי הגישה של התעשייה".

לדברי בר סימן טוב, "הציבור רוצה לדעת מה הוא אוכל ושהוא אוכל בריא. בסוף הציבור לא מחפש להפסיק לאכול, והתפקיד שלנו זה לעזור לתעשייה להשתנות - כפי שקרה במהלך להפחתת הנתרן ממוצרים שונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker