רוני לינדר

רעידת אדמה באסותא: דירקטוריון אסותא החליט ביום רביעי האחרון לאשר את דרישתו של יו"ר אסותא, פרופ' שוקי שמר, ולפטר את מנכ"ל הרשת, רו"ח פנחס צרויה. הצעד היכה בתדהמה את הנהלת אסותא משום שהיה בלתי צפוי. "זה הגיע משום מקום", אומר בכיר בבית החולים. ברקע הדברים, ככל הנראה, נמצאים חילוקי דעות הנוגעים להקמתו של בית החולים החדש של אסותא באשדוד - הנושא העיקרי שנמצא על סדר יומה של אסותא בימים אלה.

פנחס צרויה, המנכ"ל המפוטר של אסותאצילום: אסותא

באסותא שוררת תחלופת מנהלים בשנים האחרונות: צרויה, איש כספים במקצועו, החליף את המנכ"ל הקודם, ד"ר איתן חי עם, שכיהן בתפקיד כשנתיים בלבד והתפטר. הוא מכהן בתפקיד פחות מארבע שנים, ונחשב לנאמנו של שמר ולמנהל אהוד בארגון. המנכ"ל הבא יהיה המנכ"ל הרביעי בתוך תקופה של שש שנים.

ביום רביעי התקיימה באסואת ישיבת דירקטוריון לסיכום השנה שעסקה בהצגת הדו"חות הכספיים לשנת 2015, וכן בנושא הבונוסים לעובדים שהתעכבו השנה מעבר למקובל. בשלב מסוים התבקש צרויה לעזוב את החדר כנהוג כשמתקיים דיון הנוגע למנכ"ל, ואז החליט הדירקטוריון לאשר את פיטוריו.

בדירקטוריון אסותא יש רוב לנציגי הבעלים, מכבי. בין השאר חברים בו מנכ"ל מכבי רן סער ויו"ר מכבי, פרופ' משה רווח. יו"ר הדירקטוריון, פרופ' שוקי שמר, משמש גם כדירקטור במכבי, כך שישנה מעין הצלבה בין ההנהלות. בהנהלת אסותא הרוחות סוערות מאז הגילוי, ובמהלך סוף השבוע התקיימו עשרות שיחות טלפון בין עובדים בכירים בארגון, הזועמים על המהלך.

פרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותאצילום: מוטי מילרוד

מאסותא נמסר בתגובה: "מנכ"ל אסותא ומועצת המנהלים של החברה סיכמו ביניהם ברוח טובה על סיום כהונתו של מנכ"ל אסותא, רו"ח פנחס צרויה, וזאת לאור חילוקי דעות ביחס להמשך דרכה של אסותא מרכזים רפואיים.

אסותא מבקשת להודות למר צרויה על תרומתו הרבה וארוכת השנים להצלחת החברה וצמיחתה הן בתפקידו כמנכ"ל והן בתפקידו הקודם כסמנכ"ל הכספים של הרשת, ומאחלת לו הצלחה מרובה בהמשך דרכו המקצועית.

מר צרויה ביקש להודות לדירקטוריון ולעובדי החברה על שיתוף הפעולה והתמיכה להם זכה, והביע בטחונו באנשי אסותא ויכולתם להוליך את החברה לקראת האתגרים הנכונים לחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker