רוני לינדר

הפתעה גדולה בוועדת סל התרופות: התרופה האימונותרפית "קיטרודה" (KEYTRUDA) של חברת MSD לטיפול בסרטן הריאות קיבלה דירוג A8, שמשמעותו היא שהתרופה לא עולה לשלב הבא בוועדת הסל - לדיוני התיעדוף הסופיים בסל. לעומת זאת, תרופה אימונותרפית אחרת, OPDIVO, שמיועדת השנה גם היא לטיפול בסרטן ריאה גרורתי מסוג SQUAMOUS NSCLC (קשקשי) קיבלה דירוג גבוה A8/9 ותעלה לשלב הבא.

קיטרודה שעלתה לכותרות בשנה האחרונה, יחד עם תרופות אימונותרפיות נוספות, נחשבת לתרופה מבטיחה לטיפול בסוגים שונים של סרטן. בשנה שעברה היא נכנסה לסל התרופות הישראלי עבור חולי מלנומה (סרטן עור). באחרונה אושרה התרופה במינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) בהליך מזורז במסלול של תרופה פורצת דרך עבור סרטן הריאות, והיא עומדת במרכז התעניינות ציבורית, רפואית ותקשורתית בחודשים האחרונים. עלותה של התרופה בארה"ב היא כ-12.5 אלף דולר לחודש לחולה - כ-150 אלף דולר בשנה.

תרופות
תרופותצילום: בלומברג

המלכוד בנוגע לתרופה קשור בקבוצת החולים שמגיבה אליה: רק חלק מהחולים יגיבו היטב לקיטרודה ועבורם היא עשויה להאריך חיים בחודשים רבים, ואולם נכון להיום, אין דרך מוכחת מחקרית לזהות ולבודד את החולים הללו. יצוין כי גם האיגוד האונקולוגי דירג את התרופה במקום נמוך יחסית לתרופות אחרות לקראת דיוני הסל.

בין התרופות האונקולוגיות שעלו לשלב הבא של ועדת הסל: שתי תרופות לסרטן הלבלב - OXALIPLATIN ו- IRINOTECAN, תכשיר אימונותרפי OPDIVO לטיפול בסרטן כליה מתקדם, התרופה XTANDI לסרטן גרורתי בערמונית, FASLODEX לסרטן השד, אווסטין לטיפול בסרטן צוואר הרחם גרורתי, תרופה LENVIMA לטיפול בסרטן מתקדם מקומי או גרורתי של התירואיד, התרופה LYNPRAZA לסרטן השחלה ושתי תרופות נוספות לטיפול במלנומה - COTELLIC ו-MEKINIST.

ואולם, זהו עדיין לא סוף פסוק: חברת התרופות עדיין יכולה לערער על החלטת ועדת הסל על הדירוג, ואם הערעור יתקבל - לחזור לרשימת התרופות שיעלו לתעדוף הסופי. בנוסף, בעוד כשבועיים צפוי להתפרסם מחקר חדש בכתב העת היוקרתי ניו אינגלנד על יעילות הטיפול בקיטרודה לסרטן הריאות, לעומת הטיפול המקובל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker