ניר חפץ, יועצו של רה"מ ושר הבריאות נתניהו מייעץ ל-4 חברות בתחום הבריאות

לפי ידיעה שפירסם בשבוע שעבר העיתונאי רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10, חפץ שוחח עם פוליטיקאים מהקואליציה ומהליכוד בנושאים הנוגעים לחברות אלה, והוא ממשיך לעבוד בעבורן בתשלום עד היום ■ חפץ: "אני מייעץ אך ורק בתחום התקשורת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יועצו הקרוב של נתניהו, ניר חפץ, הוא גם יועץ בתשלום של ארבעה ארגונים וחברות מתחום הבריאות: רשת בתי החולים הפרטיים אסותא, איגוד חברות תיירות המרפא, חברת שראל וחברת צמל. נתניהו מכהן כיום - לפחות עד שבג"ץ יכריע אחרת - גם כשר הבריאות. חפץ נחשב מקורב מאוד לנתניהו ולרעייתו שרה, ובבחירות האחרונות לכנסת שימש יועצו הראשי של נתניהו.

אסותא ואיגוד חברות תיירות המרפא שכרו את שירותיו של חפץ לפני הבחירות (אסותא עשתה זאת כבר לפני כשנתיים), בין השאר כדי להתמודד עם מסקנות ועדת גרמן, שכללו גזירות הן בתחום תיירות המרפא הן בתחום הרפואה הפרטית.

לפי ידיעה שפירסם בשבוע שעבר העיתונאי רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10, חפץ שוחח עם פוליטיקאים מהקואליציה ומהליכוד בנושאים הנוגעים לחברות אלה, והוא ממשיך לעבוד בעבורן בתשלום עד היום, אף שמסקנות ועדת גרמן נגנזו כבר לפני חודשים, ואף שנתניהו משמש שר הבריאות כבר מדצמבר, לאחר התפטרותה של יעל גרמן מהתפקיד.

ניר חפץצילום: מוטי מילרוד

עוד פירסם דרוקר כי לאחר הבחירות קיבל חפץ חוזה מסיעת הליכוד בשווי של 30–40 אלף שקל בחודש כיועץ תקשורת מיוחד. במסגרת זו נוכח חפץ בישיבת סיעת הליכוד, ויש לו גישה ישירה לנתניהו ולשרים אחרים.

אחרי הבחירות קיבל חפץ שני תיקים נוספים בתחום הבריאות - שראל, חברת הרכש של בתי החולים הממשלתיים, וצמל, חברה ליבוא ולשיווק ציוד רפואי. חברת שראל מתמודדת בעת האחרונה עם מאבקים רגולטוריים שונים, הן בתחום הפצת הקנאביס הרפואי הן סביב כוונת המדינה להכניס תחרות לתחום רכש ציוד ותרופות לבתי החולים הממשלתיים, בעוד עד היום נהנהתה שראל מבלעדיות כמעט מלאה. הקשר בין החברה לבין חפץ התחיל עוד לפני הבחירות, אך נהפך לחוזי אחריהן.

חפץ מסר בתגובה: "ככלל, אני מייעץ אך ורק בתחום התקשורת, ואיני עוסק בקשרי ממשל, כך שאין - ולא יכול להיות - ניגוד עניינים בשום תחום. עובדה זו נכונה גם לגבי תחום הבריאות, שבו כידוע מכהן במשרד הבריאות סגן השר ליצמן, הנהנה ממעמד עצמאי ומשתתף בישיבות הממשלה. אגב, רוב לקוחותי בתחום הבריאות שכרו את שירותי הייעוץ של משרדי עוד בתקופת כהונתה של יעל גרמן כשרת הבריאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker