המועמד של ליצמן למנכ"ל משרד הבריאות: משה בר סימן טוב

בר סימן טוב יהיה מנכ"ל משרד הבריאות הראשון שאינו רופא ■ בר סימן טוב הוא בעל ניסיון עשיר והיכרות מעמיקה עם מערכת הבריאות, מתקופת כהונתו כסגן הממונה על התקציבים באוצר שאחראי על מערכת הבריאות

רוני לינדר

משה בר סימן טוב, סגן ראש אגף התקציבים לשעבר, הוא המועמד של סגן שר הבריאות הנכנס, יעקב ליצמן, לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות. בר סימן טוב, שמכהן כיום כנספח הכלכלי בוושינגטון, יגיע בשבוע הבא לישראל כדי לסגור פרטים אחרונים עם ליצמן. אם אכן המינוי יצא לפועל, יידרש בר סימן טוב לקטוע את תפקידו שהחל באוגוסט השנה, ולחזור עם משפחתו לישראל.

בר סימן טוב יהיה מנכ"ל משרד הבריאות הראשון שאינו רופא, ואם לשפוט על פי ניסיון העבר, ההסתדרות הרפואית לא צפויה לעבור על עניין בשתיקה. מנגד, במשרד הבריאות מכהנים רופאים רבים בתפקידים בכירים, כך שהתנגדות גורפת של הרופאים למינוי צפויה להצטייר כגילדאית בעיקרה.

משה בר סימן טובצילום: תומר אפלבאום

בנוסף, בר סימן טוב הוא בעל ניסיון עשיר והיכרות מעמיקה עם מערכת הבריאות, מתקופת כהונתו כסגן הממונה על התקציבים באוצר שאחראי על מערכת הבריאות. הוא נהנה מיחסים מצוינים עם ליצמן, וזוכה להערכה בקרב בכירי מערכת הבריאות.

בר סימן טוב יידרש "להחליף צדדים" ולהתמודד מול האגף שבו כיהן בתפקיד בכיר במשך חמש שנים. בתפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות יהיה עליו להיאבק על קבלת תקציבים למערכת הבריאות. נקודה מעניינת היא התנגדותו הבלתי מתפשרת של בר סימן טוב לשר"פ שהובעה פעמים רבות באופן פומבי, כולל במסגרת דיוני ועדת גרמן שבה היה חבר. זאת, על רקע הצהרותיו של ליצמן מהחודשים האחרונים כי בכוונתו לקדם שר"פ.

מטעמו של בר סימן טוב לא התקבלה תגובה.

מלשכת ליצמן נמסר: "ח"כ ליצמן, סגן שר הבריאות המיועד, הציע את התפקיד למשה בר סימן טוב, שהודיע כי ישקול את ההצעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker