ערב חתימת ההסכם: הוועדים הורו לרופאים לא לדבר עם ארגון נשות הדסה

היום אמור להיחתם הסכם ההבראה המבוסס על הסדר הנושים של החברה, ועדיין לא ברור אם החתימה תתרחש בזמן

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרוחות במרכז הרפואי הדסה סוערות: היום (ה') אמור להיחתם הסכם ההבראה המבוסס על הסדר הנושים של החברה, ועדיין לא ברור אם החתימה תתרחש בזמן. משרד עורכי הדין ליפא מאיר הודיע שלשום כי יפסיק לייצג את הדסה במשא ומתן על הסכם ההבראה, תפקיד שמילא במקביל להיותו אחד הנאמנים של בית החולים בהליך הקפאת ההליכים. המשרד ימשיך לכהן בשלב זה כנאמן, לצד משרדו של עורך דין אשר אקסלרוד. בהודעה לבית המשפט נכתב כי הפסקת הייצוג נעשית "מסיבות שונות שאין זה המקום לפרטן, אך אם יהיה צורך בכך יפורטו כדבעי".

ההודעה על הפסקת עבודתו של מנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן, ביום שני השבוע ומינויה של ממלאת מקומו, פרופ' תמר פרץ, למנכ"לית, מוסיפה לאי־השקט במרכז הרפואי. זאת, אף שפרישתו של קפלן היתה לכאורה צפויה, שכן הוא התריע מראש כי לא יוכל להמשיך לכהן כמנכ"ל תחת חשב מלווה, שעליו התעקשה המדינה. קפלן עזב את תפקידו באופן מיידי לאחר שנה בלבד בתפקיד, אף שחתם על חוזה לשלוש שנים.

כנס רופאים בהדסה, במארס השנהצילום: אמיל סלמן

פרט לקפלן, עזב את בית החולים גם סמנכ"ל משאבי אנוש, רפי לנקרי. לפני כשבועיים עזב גם ד"ר יובל וייס, המשנה הרפואי למנכ"ל הדסה. וייס מונה השבוע לראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות. לדברי בכיר בבית החולים, "כמעט כל השדרה הניהולית מתחלפת בבת אחת. אלה הם חילופי המנכ"ל הרביעיים בתוך שנים ספורות, שבהן ניהלו את בית החולים פרופ' שלמה מור־יוסף, פרופ' אהוד קוקיה, בתקופת המעבר אסתר דומיניסיני וד"ר יובל וייס, לאחר מכן אביגדור קפלן וכעת פרופ' תמר פרץ".

גם המתיחות בין ועדי הרופאים לבין ארגון נשות הדסה הגיעה לשיאה השבוע. הוועדים שלחו אתמול, על רקע האירועים, דואר אלקטרוני לרופאים הבכירים של בית החולים, שבו הורו להם לא ליצור קשר ישיר עם אנשי ארגון נשות הדסה או מי מטעמן. בהודעה נכתב כי "עקב המהלכים האחרונים ודרך קבלתם, ללא כל מעורבות של נציגי הרופאים, הוחלט כי החל מרגע זה לא יתקיים כל מגע של אף רופא בכיר או מנהל עם הנהלת מרכז רפואי הדסה או עם ארגון נשות הדסה, על נציגיהן בישראל או בחו"ל, דירקטוריון הדסה או דוברות הדסה, ללא אישור הוועד. במידה ונעשית פנייה כזאת אליכם, אנא הפנו את המבקש לוועדים".

דוברת המרכז הרפואי הדסה מסרה בתגובה כי "אין בכוונת הנהלת בית החולים להתייחס לרכילות ולאמירות כלליות חסרות כל בסיס. דירקטוריון בית החולים, לאחר כמה דיונים לפני אישור תוכנית ההבראה על ידי בית המשפט וגם לאחריו, דן ארוכות ואישר את ההסכמות בין המדינה לארגון נשות הדסה ואת ההסכמות שגובשו בין הנאמנים לוועדים ולנושים - כפי שאושרו על ידי בית המשפט.

"המנכ"ל היוצא, ד"ר אביגדור קפלן, התנגד בבית המשפט ואף לאחר אישור ההסדר על ידי בית המשפט להסכמות בין המדינה לנשות הדסה בדבר הפיקוח על בית החולים, והודיע כי יתפטר אם ימונה חשב מלווה. דירקטוריון בית החולים קיבל את התפטרותו, ומינה לאלתר את פרופ' תמר פרץ, ראש אגף אונקולוגיה, כממלאת מקום המנכ"ל".

אביגדור קפלןצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker