עצומה בהסתדרות המורים: "לא נממן את ההגנה המשפטית של וסרמן"

בעקבות מעצר הבית של מזכ"ל ההסתדרות יוסי וסרמן ובכירים אחרים דורשים חברי הסתדרות המורים לא לממן את הוצאות המשפט

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מאות מורות וגננות כבר חתמו על עצומה שמתפרסמת בימים אלה, תחת השם "לא עלינו - הגנה המשפטית של וסרמן".

"אנחנו מסרבות שההגנה המשפטית ליוסי וסרמן וחבריו תצא מכספי הסתדרות המורים, וכעובדות משרד החינוך אנו מסרבות שכספי המשרד יתועלו להגנה משפטית. אנחנו קוראות לשר החינוך להחליט שההגנה המשפטית לא תהיה על חשבון מיסי המורים", נכתב בעצומה.

צילום: שרון בוקוב

העצומה הגיעה בעקבות תחושת גורמים בהסתדרות כי וסרמן לא יממן את ההתנהלות המשפטית מכיסו, דבר שכבר עשה בעבר. "נמאס לנו שוסרמן מוציא צ'קים על חשבון הסתדרות המורים במקום לקחת אחריות" אומר גורם מקורב "הוא תובע או נתבע, וההסתדרות משלמת מכספינו. הפעם מדובר בענין אישי לחלוטין, ולא יתכן שאנחנו נממן את ההגנה".

לא מעט תביעות חווה וסרמן במהלך השנים האחרונות. אחת מהן הגיעה מיצחק ויצמן, מפקח ותיק, ממנו ביקש וסרמן לשלול את חברותו בארגון. התביעה של ויצמן הסתיימה לפני כשלוש שנים בניצחונו, כשבית הדין לעבודה לא רק השיב לו את חברותו בארגון, גם פסק לטובתו הוצאות משפט בסך 10,000 שקל.

הצ'ק, מספר ויצמן, הגיע מהסתדרות המורים. גם תביעת לשון הרע שהגיש וסרמן בשמו ובשם הסתדרות המורים כנגד ענת שניידר על 800 אלף שקל לא צלחה, כששניידר הגישה תביעת נגד. על פי פסק הדין הסכום לתשלום היה 51 אלף שקל - 7,000  שקל מתוכו שולמו על ידי הסתדרות המורים ואת שאר הסכום שילם וסרמן מכיסו הפרטי. בפועל מי ששילם היתה הסתדרות המורים.

מהסתדרות המורים נמסר: "הואיל וישנה עצומה התומכת ללא סייג במר וסרמן, אך טבעי הוא שגורמי האופוזיציה ינסו לארגן עצומה קיקיונית גם כנגדו. זהו היופי בדמוקרטיה".

על השאלה "מי ישלם את הוצאות ההגנה המשפטית, וסרמן עצמו או ההסתדרות, ענתה הדוברת "זו תגובתנו ואין לי מה להוסיף".

יציין כי לפחות בשלב החקירה הגלויה ומעצר הבית בן חמשת הימים אליו נשלח וסרמן בשבוע שעבר, עמד לצידו רונאל פישר, המשמש כעורך הדין של הסתדרות המורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker