ח"כ גילאון לסלינגר: יש למנוע מחברות ביטוח להתעמר בילדים עם מוגבלויות

בעקבות חשיפת TheMarker כי חברות הביטוח מסרבות להעניק ביטוח סיעודי לאוטיסטים פנה היום (ב') חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ אל דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח במשרד האוצר ■ "ראוי היה שהמפקח על הביטוח יפעל כערכאה אמיתית"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

בעקבות חשיפת TheMarker כי חברות הביטוח מסרבות להעניק ביטוח סיעודי לאוטיסטים פנה היום (ב') חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ אל דורית סלינגר המפקחת על הביטוח במשרד האוצר במכתב בו הוא דורש ממנה להנהיג מנגנון פיקוח שימנע מחברות הביטוח להתעמר בילדים עם מוגבלויות.

גילאון כותב: "מהכתבה ומפניות רבות שהתקבלו בלשכתי ממשפחות, עולה כי חברות הביטוח מסרבות לבטח ילדים עם אוטיזם בפרט וילדים עם מוגבלות בכלל. למרות שאוטיזם נע על ספקטרום רחב, החברות מסרבות באופן גורף לבטח את הילדים, ואינן מתייחסות לרמה התפקודית של כל אחד ואחת מהפונים, כפי שמתחייב מהן לפעול. יתרה מזאת, במקרים שהללו מבוטחים, מתבצעות החרגות המרוקנות את הביטוח מכל תוכן ואינן קשורות כלל למוגבלות הילד".

מתוך הסדרה "פלפלים צהובים"צילום: צחי צלניקר

גילאון מוסיף כי: "ממצבור של מקרים עולה כי במידה והילד הופך לסיעודי, חברות הביטוח טוענות על פי רוב כי הסיבה נעוצה באוטיזם או בכל מוגבלות אחרת, מה שפוטר אותה מתשלומים. מדובר בטענה מופרכת, הרי - כפי שאומר יו"ר בית הדין הארצי של לשכת סוכני הביטוח, אלי ארליך - "אין אירוע ביטוחי שלא ניתן יהיה לשייך אותו לאוטיזם". במקרים הללו, נאלצים ההורים לפנות לא אחת להליך משפטי סבוך המלווה בהוצאות גבוהות, בכדי לממש את זכותם הביטוחית".

"אני סבור כי פרט לריענון הוראות הפיקוח על חברות הביטוח הפרטיות וקופות החולים, עליך לפעול להנהגת מנגנון שימנע מגופים אלה לעשות דין לעצמם בנוגע לאוטיסטים בפרט וילדים עם מוגבלות בכלל", דרש גילאון. "כמו כן, ראוי היה שהמפקח על הביטוח יפעל כערכאה אמיתית ויתייחס למקרים ספציפיים, מה שיאפשר למשפחות להימנע מהליכים משפטיים מיותרים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker