תמונה אחת מספרת הכל: לא יקרה פה נס, ישראל בדרך לאובדן שליטה

התמונות מההלוויה ההמונית בירושלים ממלאות את הלב בייאוש ■ ישראל נמצאת במצב שבו כל אפשרות פעולה גרועה ■ בהיעדר אכיפה והיעדר חוק וסדר - לא יקרה נס שישנה את מצב התחלואה

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר

ייאוש הוא לא תוכנית עבודה וגם לא אופציה במצב של משבר לאומי, אבל התמונות מההלוויה ההמונית בירושלים ממלאות את הלב בייאוש. ישראל נמצאת כעת בשיאו של משבר חברתי שנגרם כתוצאה מהמשבר הרפואי והפוליטי - וזה עלול לעלות בחיי אדם, בסדר הציבורי ואולי גם ביציבות הדמוקרטיה השברירית גם כך. 

ישראל נמצאת על עברי פי פחת, במצב של לוס-לוס, כל אפשרות פעולה גרועה בדרכה שלה. מחד, הארכת הסגר בליווי תמונות של פריקת עול המונית באוטונומיה החרדית בירושלים עלולה להוביל לסף מלחמת אחים ואנרכיה מצד מי שלא מסוגלים יותר לסבול את חוסר הצדק ורפיסות ההנהגה בישראל. הסימנים לכך הולכים ומתרבים: הציבור עייף ואיבד את הסולידריות המעטה שעוד איפיינה את הימים הראשונים של המגיפה, הסגר מחורר מכל הכיוונים, והפרות של קבוצה אחת מובילות להפרה של קבוצה אחרת. אנשים שקברו השנה את יקיריהם בהרכב משפחתי מצומצם, אנשי צוות רפואי במחלקות הקורונה העמוסות, ו"סתם" אנשים שמנסים בכל הכוח לסחוב עוד יום ועוד יום בסגר החונק - כל אלה רואים את התמונות ומבינים שהסוף רק הולך ומתרחק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker