רופאי הילדים: לחסן ילדים בקבוצות סיכון מגיל 12 – למרות ההתוויה של פייזר

ההמלצה נוגעת בין היתר לסובלים מסוכרת, מהשמנת יתר ומסרטן ■ מאז תחילת המגפה אושפזו 68 ילדים במצב קשה או קריטי ■ בחודשיים האחרונים הוכפל מספר הילדים ובני הנוער שנדבקו בקורונה

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר

ועדת הקורונה של האיגוד לרפואת ילדים ממליצה למשרד הבריאות לשקול אישור חריג למתן חיסון מפני נגיף הקורונה לילדים מגיל 12 המצויים בקבוצות סיכון, כגון ילדים הסובלים מהשמנת יתר, סוכרת וסרטן. ההמלצה מחייבת אישור במסגרת קופת החולים, וכן אישור של ד"ר בועז לב, יו"ר הוועדה לחיסונים נגד קורונה.

ילדים מתחת לגיל 16 לא נכללו בניסוי של חברת פייזר, המייצרת את מרבית מנות החיסון שנשלחו לישראל עד כה, והחיסון אינו מאושר לשימוש מתחת לגיל 16. למרות זאת, רופאי הילדים ממליצים לשקול חיסון ילדים מגיל 12 כצעד מניעתי מפני הדבקת אחרים, כשבני הבית של המתבגר סובלים מדיכוי חיסוני חמור. כמו כן, הרופאים ממליצים לשקול חיסון של מתבגרים הסובלים מהשמנת יתר חמורה (BMI מעל האחוזון ה-99 לפי גילו של המתבגר); סוכרת; הפרעות נוירו־התפתחותיות, לרבות פרכוסים וסינדרומים מולדים; מחלת ריאות כרונית קשה עם רזרבה ריאתית נמוכה (לא כולל אסתמה מאוזנת); מצבי דיכוי חיסוני, לרבות מטופלים בתרופות ביולוגיות ואימונוסופרסיביות; סרטן; אי־ספיקת לב; יתר לחץ דם ריאתי; אי־ספיקת כליות; ואנמיה חרמשית. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker