פחות ביורוקרטיה, עוד בדיקות ואשפוזי בית: כך נעבור את חורף הקורונה בשלום

קופות החולים מחזיקות כיום על גבן 98% מחולי הקורונה בישראל — יותר מ–31 אלף חולים פעילים — שנמצאים בביתם או במלונות קורונה ■ אלה הם התנאים שצריכים להתמלא כדי שבחורף הקופות יוכלו לתפקד ולממש את הסיסמה "חיים לצד הקורונה" — ולמנוע סגרים נוספים

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לינדר

כל העיניים ותשומת הלב הציבורית מופנות כיום לעומס בבתי החולים, למחלקות הקורונה, המחלקות הפנימיות והטיפול הנמרץ. המשוואה פשוטה: ישראל תוכל להמשיך ולהימנע מהחמרה של צעדי הריחוק החברתי והסגר ככל שבתי החולים יצליחו לעמוד במשימה של טיפול בחולי הקורונה הקשים והמונשמים המאושפזים.

אלא שההתמקדות בבתי החולים מפספסת במידה רבה את הראייה ההוליסטית של מערכת הבריאות כמערכת שרפואת הקהילה ובתי החולים שלובות בה, כשחולשתה של האחת מקרינה על האחרת, ולהפך. קופות החולים מחזיקות כיום על גבן 98% מחולי הקורונה בישראל — יותר מ–31 אלף חולים פעילים — שנמצאים בביתם או במלונות קורונה. האחריות על קליטתם, ההשגחה עליהם מרחוק, פתרון בעיות רפואיות ולעתים גם סוציאליות ומשפחתיות ולבסוף השחרור שלהם — כל אלה באחריות הקופות. לצד זאת, כמו בתי החולים, גם הקופות ממשיכות לתפקד כמעט באופן שגרתי בכל התחומים שאינם קורונה — בניגוד לגל הראשון, שבו הפעילות השוטפת בהן הצטמצמה משמעותית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום