אין ממשלה, אין כסף: המכתב שחולל מהומה במערכת הבריאות - ואיך יוצאים ממנה

ימים ספורים לפני החג הודיע האוצר כי התקציב למענקים לרופאים במחסור נגמר - וחולל מהומה במערכת הבריאות ■ לפי מחקר מ–2017, המענקים חשובים, אך אינם מספיקים למשיכת מתמחים למקומות הנחוצים ■ ההסתדרות הרפואית: "שוקלים שביתה אם ההחלטה לא תבוטל"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מכתב קצר ורשמי ששוגר ממשרד האוצר למנהלי בתי החולים וקופות החולים ימים ספורים לפני ערב ראש השנה חולל מהומה במערכת הבריאות. הידיעה על המכתב נבלעה מעט בתוך ההכנות לחג והפלונטר הפוליטי של הרכבת הממשלה.

המכתב הוא למעשה הודעה ששיגר למנהלים אפרים מלכין, המשנה לממונה על השכר באוצר, בה נמסר להם כי החל מינואר לא יהיה תקציב נוסף למענקים לרופאים במקצועות במצוקה ובפריפריה. הנימוק להחלטה: בשנים האחרונות (החל מ–2015) ניתנו התקציבים למענקים לפנים משורת הדין, וכעת — בהיעדר ממשלה חדשה ובהיעדר תקציב ל–2020 — אין מסגרת תקציב חדשה לתקצוב המשך המענקים. "המענקים אכן סייעו לחיזוק ועידוד רופאים העובדים בפריפריה ובמקצועות במצוקה", כתב מלכין למנהלים. "ייתכן שבעתיד יוחלט לתת תמריצים נוספים לשם אותה תכלית, או לתכלית אחרת, בין אם בדמות מענקים ובין אם במתכונת אחרת. כך או כך, לעת הזאת לא הועמדה מסגרת עלות נוספת לצורך הקצאת מענקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker