משרדי האוצר והחינוך: נוציא צווי מניעה למורים

לאחר שהסתדרות המורים קראה להם ולגננות לא להגיע מחר לעבודה, מתכוונים בממשלה למנוע את המהלך ■ בהסתדרות המורים הכריזו על השבתת מערכת החינוך מבלי להכריז מראש על סכסוך עבודה, ולכן השביתה אינה חוקית

ליאור דטל
ליאור דטל
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דודצילום: אמיל סלמן
ליאור דטל
ליאור דטל

במשרדי האוצר והחינוך מתכוונים להגיש עוד הלילה צווי מניעה לבית הדין לעבודה כדי לחייב את המורים והגננות להגיע מחר לבתי הספר ולגנים. זאת, בעקבות הודעתה של מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, לעובדי ההוראה - שלא להגיע למקומות עבודתם מחר.

במקביל, משרד החינוך והאוצר הודיעו על תוספת תקציב לבתי הספר כדי להעסיק ממלאי מקום במקום מורות וגננות שיודיעו כי אינן מגיעות בגלל מחלה.

בהסתדרות המורים הכריזו על השבתת מערכת החינוך מבלי להכריז מראש על סכסוך עבודה, ולכן השביתה אינה חוקית.

לאחר הודעתה של בן דויד, קרא יו"ר הסתדרות המעוף גיל בר-טל לסייעות בגני הילדים שלא להגיע לעבודה אם השביתה של הסתדרות המורים תצא לפועל. זאת, מאחר שעל פי ההנחיות סייעות לא יכולות להפעיל את הגן ללא גננת מוסמכת.

גורמי המקצוע במשרד הבריאות הציעו מוקדם יותר היום לבנט לדחות ב-10 ימים את הפטור מבידוד לילדיםצילום: מוטי מילרוד

הסתדרות המורים מוחה על המתווה שעליו סיכמו מוקדם יותר ראש הממשלה ושר הבריאות. בהסתדרות המורים רשומות 160 אלף מורות וגננות, ובמשרד החינוך לא ידעו להעריך כמה מהן ייעדרו מחר מהמסגרות בעקבות ההנחיה.

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ הודיעו מוקדם יותר כי לא ידחו את מתווה הפטור מבידודים לילדים במערכת החינוך, והוא ייכנס לתוקף מחר כמתוכנן. גורמי המקצוע במשרד הבריאות הציעו מוקדם יותר היום לבנט לדחות ב-10 ימים את הפטור מבידוד לילדים. זאת, בעקבות המלצת איגוד רופאי הילדים הבוקר נוכח עלייה בנתוני התחלואה והאשפוזים בקרב ילדים.

לפי המתווה החדש, תלמידים יידרשו לבצע שתי בדיקות אנטיגן ביתיות מדי שבוע, בימים ראשון ורביעי, לפני צאתם למוסד החינוכי, ולדווח על התוצאה בפורטל משרד החינוך. תלמידים שתוצאת הבדיקה הביתית שלהם תהיה שלילית יוכלו להגיע לבית הספר, ואלו שיקבלו תוצאה חיובית יידרשו להישאר בבית ולבצע בדיקת אנטיגן מוסדית. אם בבדיקה השנייה התוצאה תהיה שלילית התלמיד יוכל להגיע למוסד החינוכי, ואם היא תהיה חיובית - יהיה עליו לשהות בבידוד במשך חמישה ימים, בכפוף לשתי בדיקות שליליות בימים הרביעי והחמישי. תלמידים לא מחוסנים שלא ייבדקו בימים ראשון ורביעי יידרשו להיכנס לבידוד של חמישה ימים אם יתגלה תלמיד מאומת בכיתתם.

משרדי הממשלה מתכוונים לטעון בדיון בבית הדין לעבודה כי השביתה אינה חוקית, מכיוון שהסתדרות המורים לא הודיעה 15 יום מראש על סכסוך עבודה ועל כוונתה להכריז על שביתה. מנגד, בהסתדרות המורים צפויים לטעון כי ההחלטה בנושא התקבלה בממשלה רק בשבוע שעבר, ואושרה סופית רק הערב, כך שלא היו לה 15 ימים כדי להכריז על התנגדותה. בנוסף, מסתמנים קשיים ביישום החלטת הממשלה בגלל מחסור של מיליוני בדיקות אנטיגן, שנחוצות לצורך קיום המתווה החל ממחר בבוקר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוסטה ריקה

"בונים פה וילות מטורפות בג׳ונגלים וחברות היי-טק שוכרות חופים לשבוע"

דובב ויקי

עם 8 סניפים בלבד, האם מג"ד בצנחנים והייטקיסט לשעבר יובילו רשת מסעדות ישראלית ראשונה לבורסה?