1.2 מיליארד שקל ל-5 ספקים: נבחרו החברות שיספקו מחשבים לבתי הספר

המדינה לא פירסמה מכרז פומבי לבחירת הספקים, אלא ערכה הליך סגור בין כמה חברות שנבחרו על ידה מראש ■ כ-1,800 בתי ספר צפויים לקבל מחשבים

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
למידה מרחוק בבית ספר בערבה, בינואר
למידה מרחוק בבית ספר בערבה, בינוארצילום: אייל טואג
ליאור דטל
ליאור דטל

משרדי האוצר והחינוך אישרו התקשרות עם חמישה ספקי מחשבים, כחלק מתוכנית משרד החינוך לרכוש במהלך שנת הלימודים הקרובה 144 אלף מחשבים בעלות כוללת של 1.2 מיליארד שקל.

המדינה לא פירסמה מכרז פומבי לבחירת הספקים, אלא ערכה הליך סגור בין כמה ספקים שנבחרו על ידה מראש, ובסופו נבחרו חמישה מהם. החלוקה התקציבית בין הספקים לא פורסמה.

החברות שנבחרו לספק מחשבים לבתי הספר הן מלם תים, שתספק מחשבים מתוצרת דל; מטריקס, שתספק מחשבים של hp; חברת מפעיל, המתמחה במחשוב והדפסה, תספק מחשבים מתוצאת טושיבה; הראל טכנולוגיות מידע תספק מחשבים של לנובו; וחברת זיפקום תספק גם היא מחשבים מתוצרת hp.

המכרז בנושא נדחה בכמה שבועות, ולטענת משרד החינוך דחייתו אמורה היתה לאפשר הורדת עלויות, וכך לרכוש מחשבים נוספים, אך לבסוף הוחלט לרכוש 144 אלף מחשבים בהתאם לתוכנית המקורית.

שר החינוך יואב גלנטצילום: תומר אפלבאום

תהליך הרכש יתקיים במשך השנה, ויסתיים רק לאחר שנת הלימודים. עד לינואר צפויים להגיע לבתי הספר כמחצית מהמחשבים, לפי היעדים של משרד החינוך. העלויות כוללות גם ציוד משלים כמו מסכים ומקלדות, תוכנות ניהול לבתי הספר, חיבור לתשתיות אינטרנט בכל בית ספר, וכן רכישת תכנים דיגיטליים.

בימים האחרונים התברר כי התקציב המיועד לתוכן הלימודי עצמו יסתכם בכ-35 מיליון שקל בלבד - כ-21 שקל לכל תלמיד ו-9,000 שקל לכל בית ספר במשך השנה הקרובה - וכי המדינה לא חתמה עדיין על הסכמי התקשרות עם ספקי התכנים החינוכיים הדיגיטליים.

במסגרת התוכנית צפויים כ-1,800 בתי ספר לקבל מחשבים, במטרה להתקין מחשב אחד בכל כיתה ולחבר אותה לאינטרנט. בנוסף, בתי הספר יקבלו מחשבים שישמשו כספריית השאלה עבור התלמידים.

כדי לקבל את המחשבים, בתי הספר צריכים למנות רכז תקשוב, ובתיכונים גם בעלי תפקידים נוספים הקשורים לתפעול המחשבים, ולהכשיר את כל המורים והצוות ללמידה מרחוק ולעבודה במחשבים. בתי ספר יוכלו לקבל את המחשבים רק לאחר שימלאו אחר התנאים האלה. בנוסף, חלק מהתקציב יועבר לשדרוג תשתיות המחשבים בבתי ספר שכבר הותקנו בהם מחשבים בעבר.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?