בחינות בקמפוסים: עתירת האוניברסיטאות נגד המדינה נדחתה למועד אחר

האוניברסיטאות עתרו לבג"ץ במטרה להביא לביטול הצו שאינו מאפשר לקיים את בחינות הגמר בקמפוסים ■ השופט: "תמוה מאוד כיצד פנו העותרים היום לבית משפט זה, שעה שזומנו רק היום לישיבה בעניין"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוניברסיטת חיפה (למצולמים אין קשר לכתבה)
אוניברסיטת חיפה (למצולמים אין קשר לכתבה)צילום: ירון קמינסקי
ליאור דטל
ליאור דטל

בית המשפט העליון דחה את הדיון בעתירה שהגישו היום האוניברסיטאות נגד המדינה למועד מאוחר יותר. בעתירה ביקשו האוניברסיטאות לחייב את המדינה לדון במועצה להשכלה גבוהה על תוכנית שתאפשר עריכת בחינות בקמפוסים.

בהחלטתו כתב השופט דוד מינץ כי העתירה נדחתה מאחר שהבוקר זימן שר ההשכלה הגבוהה זאב אלקין, ישיבה במועצה להשכלה גבוהה בנושא הצו שאוסר קיום בחינות בקמפוסים, וכי הדיון יתקיים רק לאחר תוצאות הישיבה.

בהחלטתו כתב מינץ: "תמוה מאוד בעיני כיצד פנו העותרים היום לבית משפט זה, שעה שזומנו רק היום לישיבה שלא מן המניין, שקבועה למחר במל"ג. על סדר היום של הישיבה - הסוגיה שעל אודותיה הוגשה העתירה לצו בריאות העם. בנסיבות אלה גורל העתירה יוכרגע רק לאחר שהעותרים יודיעו לבית המשפט מה עלה בישיבה האמורה".

האוניברסיטאות עתרו במטרה להביא לביטול הצו שאינו מאפשר לקיים את בחינות הגמר בקמפוסים. מטרת העתירה היא הוצאת צו שיחייב את המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) לדון בנושא, ובכך להביא לקיום חלק מהבחינות בקמפוסים. בניסיון למנוע משבר, קבע שר ההשכלה הגבוהה, זאב אלקין, ישיבה של המל"ג מחר שתעסוק בסוגיה.

ביום ראשון נכנס לתוקפו צו, שהוציא קבינט הקורונה, שביטל את הבחינות שהיו אמורות להתקיים בקמפוסים. לדברי האוניברסיטאות, הביטול "גורם לכאוס דרמטי במערכת הבחינות ולנזק בלתי יתואר; ולפגיעה קשה ביכולת ההערכה של הישגי הסטודנטים, בעיקר בתחומי הרפואה וההנדסה, מדעי החיים והמדעים המדויקים - וכתוצאה מכל אלה לנזק חמור למשק, שאמור לקלוט את בוגרי האוניברסיטאות בענפים השונים".

העתירה תוגש על ידי האוניברסיטה העברית, הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר-אילן, מכון ויצמן, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה הפתוחה - נגד השר אלקין, שר הבריאות יולי אדלשטיין והמועצה להשכלה גבוהה.

בעתירה טוענות האוניברסיטאות כי הצו נכנס לתוקף למרות שבמשק מתקיימות בחינות רבות כמו בחינות הבגרות ובחינות בבתי הספר המקצועיים, וכן המבחנים הפסיכומטריים. בנוסף, האוניברסיטאות טוענות כי הצו פורסם אף שהן היו ערוכות לקיים בחינות על פי הנחיות משרד הבריאות, שפירסם מתווה לעריכת בחינות בקמפוסים תחת מגבלות. בנוסף, לדברי העותרות, הצו פורסם ללא התראה ומבלי להתייעץ עמן. בנוסף, באוניברסטאות טוענים כי הציעו למל"ג מתווה שיאפשר לקיים 20%-50% מהבחינות המתוכננות - אך הישיבה בנושא בוטלה על ידי אלקין.

האוניברסטאות צפויות להגיש את העתירה היום, באמצעות עורכי הדין של משרד בן ארי, פיש, סבן ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"