בחינות בקמפוסים: עתירת האוניברסיטאות נגד המדינה נדחתה למועד אחר

האוניברסיטאות עתרו לבג"ץ במטרה להביא לביטול הצו שאינו מאפשר לקיים את בחינות הגמר בקמפוסים ■ השופט: "תמוה מאוד כיצד פנו העותרים היום לבית משפט זה, שעה שזומנו רק היום לישיבה בעניין"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוניברסיטת חיפה (למצולמים אין קשר לכתבה)
אוניברסיטת חיפה (למצולמים אין קשר לכתבה)צילום: ירון קמינסקי
ליאור דטל
ליאור דטל

בית המשפט העליון דחה את הדיון בעתירה שהגישו היום האוניברסיטאות נגד המדינה למועד מאוחר יותר. בעתירה ביקשו האוניברסיטאות לחייב את המדינה לדון במועצה להשכלה גבוהה על תוכנית שתאפשר עריכת בחינות בקמפוסים.

בהחלטתו כתב השופט דוד מינץ כי העתירה נדחתה מאחר שהבוקר זימן שר ההשכלה הגבוהה זאב אלקין, ישיבה במועצה להשכלה גבוהה בנושא הצו שאוסר קיום בחינות בקמפוסים, וכי הדיון יתקיים רק לאחר תוצאות הישיבה.

בהחלטתו כתב מינץ: "תמוה מאוד בעיני כיצד פנו העותרים היום לבית משפט זה, שעה שזומנו רק היום לישיבה שלא מן המניין, שקבועה למחר במל"ג. על סדר היום של הישיבה - הסוגיה שעל אודותיה הוגשה העתירה לצו בריאות העם. בנסיבות אלה גורל העתירה יוכרגע רק לאחר שהעותרים יודיעו לבית המשפט מה עלה בישיבה האמורה".

האוניברסיטאות עתרו במטרה להביא לביטול הצו שאינו מאפשר לקיים את בחינות הגמר בקמפוסים. מטרת העתירה היא הוצאת צו שיחייב את המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) לדון בנושא, ובכך להביא לקיום חלק מהבחינות בקמפוסים. בניסיון למנוע משבר, קבע שר ההשכלה הגבוהה, זאב אלקין, ישיבה של המל"ג מחר שתעסוק בסוגיה.

ביום ראשון נכנס לתוקפו צו, שהוציא קבינט הקורונה, שביטל את הבחינות שהיו אמורות להתקיים בקמפוסים. לדברי האוניברסיטאות, הביטול "גורם לכאוס דרמטי במערכת הבחינות ולנזק בלתי יתואר; ולפגיעה קשה ביכולת ההערכה של הישגי הסטודנטים, בעיקר בתחומי הרפואה וההנדסה, מדעי החיים והמדעים המדויקים - וכתוצאה מכל אלה לנזק חמור למשק, שאמור לקלוט את בוגרי האוניברסיטאות בענפים השונים".

העתירה תוגש על ידי האוניברסיטה העברית, הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר-אילן, מכון ויצמן, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון והאוניברסיטה הפתוחה - נגד השר אלקין, שר הבריאות יולי אדלשטיין והמועצה להשכלה גבוהה.

בעתירה טוענות האוניברסיטאות כי הצו נכנס לתוקף למרות שבמשק מתקיימות בחינות רבות כמו בחינות הבגרות ובחינות בבתי הספר המקצועיים, וכן המבחנים הפסיכומטריים. בנוסף, האוניברסיטאות טוענות כי הצו פורסם אף שהן היו ערוכות לקיים בחינות על פי הנחיות משרד הבריאות, שפירסם מתווה לעריכת בחינות בקמפוסים תחת מגבלות. בנוסף, לדברי העותרות, הצו פורסם ללא התראה ומבלי להתייעץ עמן. בנוסף, באוניברסטאות טוענים כי הציעו למל"ג מתווה שיאפשר לקיים 20%-50% מהבחינות המתוכננות - אך הישיבה בנושא בוטלה על ידי אלקין.

האוניברסטאות צפויות להגיש את העתירה היום, באמצעות עורכי הדין של משרד בן ארי, פיש, סבן ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים