משרד הבריאות: ניתן לקיים בחינות בקמפוסים באוניברסיטאות

ראש שרותי בריאות הציבור, פרופ' סיגל סדצקי, הודיעה למנכ"לי משרדי הממשלה כי המוסדות האקדמיים הפועלים תחת המל"ג רשאים לבצע בחינות תחת הגבלות ■ עם זאת, הצו האוסר על קיום בחינות בקמפוסים עדיין בתוקף - ההנחיות מתייחסות בשלב זה רק למבחנים שיוחרגו ממנו

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בחינות בגרות מועד חורף
צילום: ניר קידר
ליאור דטל
ליאור דטל

משרד הבריאות הודיע אתמול (ראשון) באופן רשמי כי הוא מאפשר לקיים בחינות בקמפוסים באוניברסיטאות ובמכללות בתנאים מסוימים - ולכן אין חובה לבטלם. זאת לאחר שביום ראשון נכנס לתוקפו צו של קבינט הקורונה, שהורה על ביטול הבחינות בקמפוסים ועל מעבר לקיום בחינות מרחוק. למרות עמדת המשרד, הצו שאוסר על קיום הבחינות בקמפוסים עודנו בתוקף.

במכתב ששלחה ראש שירותי בריאות הציבור, פרופ' סיגל סדצקי, אל מנכ"לי משרדי הממשלה, נכתב כי כל המוסדות האקדמיים הפועלים תחת המל"ג רשאים לבצע בחינות תחת הגבלות, וכך גם בתי ספר תיכונים ובתי ספר מקצועיים בפיקוח משרד החינוך.

לפי המכתב, הבחינות יוכלו להיערך בתנאים הבאים: הסטודנטים ישבו במרחק של לפחות 2 מטר זה מזה מכל כיוון; כיתה בגודל עד 60 מ"ר תכלול עד 15 נבחנים; כיתה בגודל של עד 150 מ"ר תכלול עד 25 נבחנים, וכיתה גדולה מזה תוכל לכלול עד 50 נבחנים. ההנחיות כוללות תנאים נוספים בקשר להימצאות חומרי חיטוי, חתימה על הצהרות בריאות, מניעת התקהלויות לפני ואחרי הבחינה, ועוד.

הצו הממשלתי האוסר על קיום הבחינות נכנס לתוקף מבלי שהנושא עלה לדיון במועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), ולמרות התנגדות האוניברסיטאות, שהציעו מתווה שיאפשר לתלמידים להיבחן בתנאים מיוחדים. באוניברסיטאות טענו כי שר ההשכלה הגבוהה, זאב אלקין, סירב לקבל את עמדתם לגבי קיום הבחינות.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' סיגל סדצקי צילום: אלכס קולומויסקי

לאחר כניסת הצו לתוקף, רוב הבחינות בוטלו, פרט לאלה שלפי האוניברסיטאות לא ניתן לקיים מרחוק - כמו למשל בחינות הגמר ברפואה, שאמורות להתקיים בשבוע הבא. האוניברסיטאות דורשות להחריג את הבחינה מהצו כדי לקיים אותה כמתוכנן.

בתגובה למסמך של משרד הבריאות נמסר מוועד ראשי האוניברסיטאות: "מסמך רשמי של משרד הבריאות מאשר כי ניתן לקיים בחינות פרונטליות בקמפוסים עצמם, בהתאם לשורה של הנחיות והוראות פרטניות שתקבע המל"ג. אנו תקווה כי כעת לאחר אישור משרד הבריאות, תתכנס מל״ג ותאשר בהקדם את מתווה ההחרגות שביקשו האוניברסיטאות. כאמור מדובר במתווה שנותן מענה לכל הסטודנטים, תוך הקפדה על בריאותם ועתידם האקדמי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב