הבחינות בקמפוסים בוטלו - חלק מהסטודנטים יקבלו ציון עובר

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע כי החל ממחר לא יתקיימו בחינות בקמפוסים עצמם ■ במקרים בהם לא ניתן יהיה לקיים בחינה מרחוק, כל מוסד יידרש למצוא פתרון ■ לפי הערכות, אם לא תהיה ברירה יינתן ציון עובר באופן אוטומטי

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכניסה לקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, ביוני
הכניסה לקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, ביוניצילום: אוליבייה פיטוסי
ליאור דטל
ליאור דטל

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע הערב (שבת) כי בעקבות החלטת הממשלה, החל ממחר כל הבחינות באוניברסיטאות יבוטלו. בחינות מרחוק יתקיימו רק בחלק מהאוניברסיטאות. במקרים בהם לא ניתן יהיה לקיים בחינה מרחוק - כמו למשל בבחינות בתחומי המדעים המדויקים וההנדסה - כל מוסד יידרש למצוא פתרון. לפי הערכות, אם לא תהיה ברירה יינתן ציון עובר באופן אוטומטי.

ועד ראשי האוניברסיטאות תקף את השר לענייני השכלה גבוהה, זאב אלקין, שלדבריו סירב לדון על מתווה שהציעו ראשי האוניברסיטאות כתחליף לביטול הבחינות, שהיה מקובל גם על המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). הוועד טען גם כי המהלך עלול לפגוע בסטודנטים ממעמד כלכלי חלש, שאין להם אמצעים מתאימים לבחינה מרחוק.

"על רקע מגפת הקורונה, האוניברסיטאות הציעו מתווה מפורט, שנועד לאפשר לקיים את הבחינות, חלקן בקמפוס וחלקן באופן מקוון", נמסר מהוועד. "ועדת משנה של המל"ג אישרה את עיקרי המתווה, אך לצערנו, נכון לשעה זו, השר מונע את כינוס המל"ג לדיון בו.

"ההימנעות מדיון במתווה תפגע בין השאר באלפי סטודנטים ללא אמצעים טכנולוגיים מתאימים, מגבלות סוציו אקונומיות, וכן סטודנטים עם מוגבלויות שלא יכולים להיבחן באופן מקוון בביתם או מחוץ לקמפוס. על שר ההשכלה הגבוהה מוטלת האחריות לדאוג גם להם. לצערנו, השר אלקין עסוק בפרובוקציות מיותרות לצרכים פוליטיים, במקום לחתור למציאת פתרונות יחד איתנו, לטובת הסטודנטים.

"אנו מבקשים להזכיר שאיננו מצויים בקמפיין בחירות, ועל השר הממונה על מערכת ההשכלה הגבוהה לפעול מתוך אחריות אמיתית לעתיד הסטודנטים והמערכת עליה הופקד רק לפני חודש. האוניברסיטאות הן גופים שומרי חוק ועל כן יקיימו במלואו את צו בריאות העם שיכנס לתוקף ביום א'.

"לאור המצב שנוצר, מתוך דאגה עמוקה לעשרות אלפי הסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות, ומתוך רצון לייצב את המערכת ולייצר ודאות בימים בהם המציאות משתנה לנגד עינינו מרגע לרגע, החליטו האוניברסיטאות לפעול כך:

1. מיום א׳, ה-5.7, לא יתקיימו בחינות בקמפוסים עצמם.

2. הבחינות שנקבעו מראש כמקוונות או ככאלה שאינן דורשות הגעה לקמפוס יתקיימו כמתוכנן.

3. הבחינות שאמורות להתקיים בקמפוס יידחו, או יתקיימו באופן מקוון, או שתיקבע במקומן הערכה חלופית, לפי ההחלטה בכל מוסד; בבחינות שיתקיימו באופן מקוון יינתן ציון "עובר", או שיינתן ציון מספרי, גם זאת לפי ההחלטה בכל מוסד.

4. אם מל״ג תאשר את מתווה החרגת הבחינות בקמפוס, ולאחר קבלת אישור מנכ"ל משרד הבריאות למתווה, יקיימו המוסדות בחינות בקמפוס בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

5. ראשי המוסדות ימשיכו להגן על האוטונומיה והחופש האקדמי של האוניברסיטאות. ההנהלות ממשיכות להעניק עדיפות מכרעת לטובת הסטודנטים, ויפעלו כדי להבטיח הן את בריאות הסטודנטים והן את האיכות האקדמית של הכשרת הסטודנטים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב