מתי יוצאים לחופש הגדול? בתיכונים - ב-18 ביוני, בחטיבות - ב-30 ביוני, ביסודיים - ב-12-13 ביולי

משרד החינוך ממשיך לקדם את התוכנית להפעלת קייטנות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים כתחליף להחלטת הממשלה שקבעה כי יש לקצר את החופש הגדול ■ לפי הערכות, עלות הקייטנות תסתכם ב-500 מיליון שקל מתקציב המדינה, בנוסף לתשלומי הורים

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קייטנה בבית ספר בתל אביב. למצולמים אין קשר לנאמר
קייטנה בבית ספר בתל אביב. למצולמים אין קשר לנאמרצילום: דודו בכר
ליאור דטל
ליאור דטל

שנת הלימודים בחטיבות הביניים תסתיים ב-30 ביוני, ואילו בתיכונים היא תסתיים ב-18 ביוני. כך לפי הערכות במערכת החינוך. ארגון המורים התחייב למדינה במהלך מארס כי יסייע במידת הצורך לתלמידים לקראת מבחני הבגרות, שיחלו ב-22 ביוני.

משמעות ההודעה היא כי החופש הגדול בחטיבות הביניים ובכיתות י' לא יקוצר מעבר לתשעת הימים שעליהם סיכמה הסתדרות המורים מול משרדי הממשלה במארס. במקביל, משרד החינוך ממשיך לקדם את התוכנית להפעלת קייטנות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים כתחליף לקיצור החופש הגדול. אתמול פנה המשרד לארגוני מתנדבים וכן למורים, בבקשה להתנדב ללא תשלום בהפעלת מערך קייטנות בבתי הספר, שיפעלו במהלך יולי.

בפנייה מטעם המשרד נכתב כי ״בעקבות משבר הקורונה, משרד החינוך החליט להרחיב את תוכנית בתי הספר של החופש הגדול (קייטנות מסובסדות; ל"ט) ועל כן פונה לארגונים מתנדבים לסייע בהפעלת המערך״. במקביל, המשרד מקדם את המשא ומתן לתקצוב הקייטנות מול משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר. לפי הערכות, עלות הקייטנות תסתכם ב-500 מיליון שקל מתקציב המדינה, בנוסף לתשלומי הורים. הקייטנות לא יתמקדו בחינוך ובהוראה, אלא בשיעורי העשרה, שהייה בבתי הספר וצפייה בטלוויזיה. העלות להורים הגיעה בשנה שעברה עד ל-450 שקל לתלמיד, בנוסף ל-900 שקל ששולמו עבור השהייה בצהרון.

המשרד יפעיל את בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגן, וכן לתלמידי כיתות א'-ג'. במשא ומתן בין משרדי הממשלה, נשקלת האפשרות להרחיב את התוכנית גם לכיתות ד'-ו'.

משרד החינוך החליט לקדם את הפעלת הקייטנות כתחליף להחלטת הממשלה שקבעה כי יש לקצר את החופש הגדול על חשבון ימי הלימוד שהתלמידים הפסידו בחודשים מארס, אפריל ומאי. החלטת הממשלה קבעה כי החופש הגדול בכיתות א'-י' יקוצר - במתכונת שבה המורים יחזרו לפחות ליום עבודה אחד על כל יומיים שבהם מערכת החינוך הושבתה. זאת, בנוסף לתשעת הימים הנוספים שסוכמו מול הסתדרות המורים עבור אובדן ימי הלימוד במארס.

לפי התוכנית של המשרד, הגננות והמורים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים יחזירו רק את תשעת הימים שעליהם סוכם עבור ימי הלימוד שהתלמידים הפסידו במהלך מארס, והמורים לא יידרשו להחזיר את ימי הלימוד עבור החודשים אפריל ומאי. בשלב זה מסתמן כי בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים החופש הגדול יחל ב-13 או ב-12 ביולי, ולאחר מכן תתקיים קייטנה.

בשנת הלימודים הקודמת הופעלו הקייטנות בימי ראשון עד חמישי, במשך שלושה שבועות, בעלות של 450 שקל לילד ביישובים באשכולות הכלכליים 10-8, ובעלות של 300 שקל לילד ביישובים הכלכליים 7-5. ביישובים המוחלשים (אשכולות 5-1) ניתן סבסוד מלא של המדינה, ולא נגבו תשלומי הורים. התשלומים נגבים עבור פעילות בקייטנות עד 13:00 בכל יום. ברוב המקומות, הפעילות מתנהלת על ידי סייעות וצוותי הצהרונים, וכן סטודנטים ומדריכים מתוכניות ההעשרה שקיימות בבתי הספר (תל״ן)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי