ברגע האחרון: האוצר ניסה למנוע את חופשת ל"ג בעומר

במשרד האוצר הציעו להסתדרות המורים לקיים בכל זאת יום לימודים בל"ג בעומר - ובמקומו יבטלו יום לימודים בהמשך שנת הלימודים או בשנה הבאה ■ הסתדרות המורים: ההצעה היא חלק מניסיון מתמשך לשסות את הציבור נגד עובדי ההוראה

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מדורת ל"ג בעומר
צילום: Evgene Gitlits | Dreamstime.com
ליאור דטל
ליאור דטל

ברגע האחרון משרד האוצר ניסה למנוע את חופשת ל"ג בעומר בבתי הספר ובגני הילדים שתחול מחר (שלישי). במשרד האוצר הציעו להסתדרות המורים לעבוד בל"ג בעומר במקום לצאת לחופשה, ובתמורה לא לקיים לימודים באחד מימי שישי בהמשך שנת הלימודים בכיתות הגן, ובשנת הלימודים הבאה בכיתות א'-ג'. הסתדרות המורים סירבה בתוקף להצעה וטענה כי מדובר בחלק "משיסוי הציבור בעובדי ההוראה".

חופשת ל"ג בעומר תתקיים יומיים לאחר החזרה ללימודים בגני הילדים, וכשבוע וחצי לאחר החזרה ללימודים בבתי הספר היסודיים. החופשה תתקיים אף שהמדורות בוטלו בגלל התפשטות הקורונה.

ביום שישי האחרון, הציעה מזכ"לית הסתדרות המורים לגננות להתנדב ולהגיע לעבודה בימי שלישי, אך בהמשך היום חזרה בה. בסופו של דבר ההסתדרות הכללית וראשי הרשויות המקומיות הגיעו לסיכום על הפעלת גני הילדים במתכונת של קייטנות באמצעות צוותי הסייעות וללא גננת, אך תלמידי בתי הספר היסודיים ייצאו מחר לחופשה.

במכתב שהעביר היום משה בכר, סגן בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר, למזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, כתב "אנו סבורים כי באמצעות שיח ענייני ניתן לגשר על הפערים ולמצוא פתרון שיענה על צרכי עובדי ההוראה, ההורים והתלמידים כפי שעשינו בעבר. אלה הם ימי משבר, הן עבור אזרחי ישראל והן עבור ציבור ההורים שנעדרו מעבודתם לתקופה ארוכה וזקוקים לימים אלה כדי לסייע בחזרתם לשגרה.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דודצילום: אמיל סלמן

"אנו לא מצפים מעובדי ההוראה לעבוד בהתנדבות. אנו מציעים לאפשר את יום הלימודים ביום שלישי הקרוב, וכנגד זה לא יתקיימו לימודים באחד מימי השישי לילדי הגנים. באשר לתלמידי כיתות א'-ג', שלומדים חמישה ימי למידה בשבוע, לא יתקיימו לימודים באחד מימי שישי בשנת הלימודים הבאה. כך נוכל לסייע להורים אשר כורעים תחת הנטל אשר נגרם להם מהמשבר".

מזכ"לית הסתדרות המורים לא ענתה באופן אישי למכתב, אך מטעמה נמסר "צר לנו שאתם ממשיכים לסלף את העובדות ולהעלות טענות שאין להן כל שחר לצורכי תקשורת בלבד. איננו רואים כל טעם בהתכתבות הזאת שכל מטרתה היא הטעיה מתמשכת ושיסוי של הציבור נגד עובדי ההוראה".

עוד נמסר מטעמה כי "לא תלמדו את ציבור עובדי ההוראה על שעת חירום, מאמץ לאומי ושירות מיטבי. עובדי ההוראה היו מהראשונים שהתגייסו בלב ובנפש לסייע למערכת החינוך, לתלמידים ולהורים בשעת משבר. ציבור עובדי ההוראה הסכים לשנות באופן מיידי את כל מתכונת עבודתו וציית להנחיות משרד החינוך. ההסכם שנחתם בין הסתדרות המורים למדינה קובע באופן ממצה שעוברי ההוראה יוותרו בתנאים מסוימים על ימי חופשה ויעבדו בהם. שומה על משרד האוצר לכבד את ההסכם, את הסתדרות המורים ואת עובדי ההוראה".

בהסתדרות המורים מתייחסים להסכם שקבע כי מורי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים, וכן הגננות יעבדו במשך 9 ימים נוספים במהלך החופש הגדול. ואולם, ההסכם מתייחס רק לימי תקופת ההשבתה במארס, ולא כוללים את הימים שהממשלה קבעה שעל המורים להחזיר במהלך החופש הגדול עבור ימי הלימוד שלא התקיימו באפריל ובמאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש