מינימום ארבעה ילדים: הצהרונים ייפתחו רק אם יהיה ביקוש מצד ההורים

משרד החינוך הודיע כי הצהרונים יחזרו לפעילות בימים הקרובים אך לא בישר זאת למפעילי הצהרונים, העובדים בחל"ת והקול הקורא עדיין לא פורסם ■ הפערים מובילים לבלבול בקרב המפעילים וההורים, אך ככל הנראה פעילותם תתחדש עד תחילת שבוע הבא

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צהרון
צהרון בירושליםצילום: תומר אפלבאום / באו באו
ליאור דטל
ליאור דטל

הצהרונים ייפתחו לאחר ל"ג בעומר או בתחילת שבוע הבא אך במתכונת מצומצמת. לפי ההנחיות שהועברו למפעילי הצהרונים, יש לפתוח אותם רק אם יהיה ביקוש מצד הורים - אחרת לא ניתן להפעיל את הצהרונים. מההנחיות שנשלחו למפעילים עולה כי יהיה ניתן לפתוח את הצהרון בכיתות א'-ב' רק אם יותר משבעה ילדים יירשמו אליו, בגני הילדים יש צורך בלפחות ארבעה ילדים רשומים.

משרד החינוך הודיע היום (א') על הפעלת הצהרונים בימים הקרובים, אך משיחות עם מפעילי צהרונים עולה כי הקול הקורא להפעלת הצהרונים עדיין לא פורסם, וכי עובדי הצהרונים נמצאים עדיין בחופשה או בחופשה ללא תשלום. לפי גורמים במערכת החינוך, הקול הקורא להפעלת הצהרונים יפורסם רק מחר או מחרתיים, כך שהצהרונים יוכלו לחזור לפעילות לקראת סוף השבוע או בתחילת השבוע הבא.

לדברי מפעילת צהרונים בדרום הארץ "משרד החינוך שלח מסרון להורים שהצהרונים חוזרים, ולנו המפעילים לא פירסמו את הקול הקורא. איך המדינה הזאת עובדת? זה הזוי. מחר יפרסמו את הקול הקורא, אני אראה כמה כסף אני אפסיד, מה גודל הפיצוי מהמדינה ואם בכלל משתלם לי לפתוח. אין לי בכלל עובדים כי כולם עדיין בחופשה ללא תשלום. פשוט חלם. לא אצליח לפתוח את הצהרונים לפני יום ראשון".

הצהרונים מספקים מסגרת נוספת לתלמידי הגנים ובתי הספר עד לשעות אחר הצהריים ומאפשרים להורים לצאת לעבודה. במסגרת המתווה לחזרה ללימודים, ביום שישי בצהריים הגיע משרד האוצר לסיכום עם הרשויות המקומיות על תקצוב הצהרונים ב-250 מיליון שקל נוספים - כדי להפעיל אותם בגני הילדים ובכיתות א'-ב' - במסגרת הנחיות משרד הבריאות.

הצהרונים בבתי הספר היסודיים יפעלו בימים ראשון עד חמישי, ובגנים הם יאפשרו מסגרת של שלושה ימים בשבוע, בהתאם למתווה ההפעלה של גני הילדים.

עם זאת, ההודעות על החזרה לעבודת הצהרונים יוצרות גם הן בלבול בקרב הורים - לאחר שהוחלט כי הצהרונים לא יפעלו בכל יום שבו ילדיהם יהיו בגן. כך למשל, באחת הערים הגדולות במרכז הארץ הודיעו להורים כי הצהרונים יפעלו במתכונת הבאה: הצהרונים יפעלו בגני הילדים בשתי קבוצות של 18 תלמידים ואילו בבתי הספר בקבוצות של עד 17 תלמידים. הצהרונים יכללו ארוחת צהריים.

ואולם לא לכל הילדים יהיה מקום בצהרון. בדומה למתווה שהביא לפתיחת המעונות, שלפיו רק 70%-60% מהילדים יכולים לחזור ללימודים במעונות, כך גם במתווה הצהרונים יהיה מקום רק לחלק מהילדים.

לפי המתווה שנשלח לרשויות המקומיות ולמפעילי הצהרונים, ניתן יהיה להפעיל צהרון רק במידה שיירשמו אליו יותר משבעה ילדים ויהיה מקום רק ל-17 ילדים. כלומר - רק ל-50% מהילדים בכל כיתה. פתיחת קבוצה נוספת מותנית בכך שנרשמו אליה יותר משבעה ילדים וגם עד 17 ילדים בלבד, כך שבמידה שלצהרון נרשמו 23 ילדים - יהיה מקום רק ל-17 הילדים הראשונים שנרשמו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי