מזכ"לית הסתדרות המורים חוזרת בה: לא להתנדב לעבוד בל"ג בעומר

ביום ראשון צפויים לשוב יותר ממיליון ילדים לגנים, אך כבר ביום שלישי חל חופש ל"ג בעומר והגננות אמורות לצאת לחפשה ■ הבוקר אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד: "גננת שתבחר לנצל את יום החופשה שלה - תוכל לעשות זאת"

ליאור דטל
ליאור דטל
מדורת ל"ג בעומר  בירושלים
מדורת ל"ג בעומר בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי
ליאור דטל
ליאור דטל

לאחר שהיום בבוקר, קראה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, לגננות להתנדב ולעבוד בחופשת ל"ג בעומר שתחול ביום שלישי הקרוב, העבירה כעת בן דוד הודעה לגננות כי אין להתנדב בחופשת ל"ג בעומר, וכי על הגננות לצאת לחופשה. לדברי בן דוד, היא חוזרת בה מכיוון שמשרד האוצר "מנסה לנצל את משבר הקורונה לצורך פגיעה בזכוית עובדי ההוראה".

עם זאת, גננות ומורים מתחו ביקורת על בקשת בן דוד מהיום בבוקר להגננות להתנדב, וייתכן שבשל כך החליטה לחזור בה. גם אם הגננות היו מתנדבות ועובדות בל"ג בעומר לא ניתן היה לפתוח את הגן, מכיוון שלפי ככלי משרד החינוך אין לפתוח את הגן ללא סייעת.

במכתב שהעבירה בן דוד לגננות כתבה: "למרות רוח ההתנדבות והמסירות שגיליתן, נוכח התנהלות שערורייתית של משרד האוצר בשעות האחרונות, אין להתנדב בל"ג בעומר. לא ניתן למשרד האוצר לנצל את משבר הקורונה לצורך פגיעה בזכויותיכן. אין להתנדב בל"ג בעומר, שהינו יום חופשה". בן דוד מתייחסת לדרישות האוצר לקיים מו"מ עם הסתדרות המורים לגבי קיצור החופש הגדול, בהתאם להחלטת הממשלה שקבעה כי יש לקצרו מעבר ל-9 הימים עליהם הוחלט במהלך חודש מארס.

ההתנהלות שאליה מתייחסת בן דוד נוגעת למכתב שנשלח אליה על ידי משה בכר, מאגף הממונה על השכר במשרד האוצר. בכר בירך על ההחלטה לאפשר לגננות להתנדב בל"ג בעומר, וכתב כי אם הגננות יעבדו בל"ג בעומר, ניתן יהיה להחזיר אותו במהלך החופש הגדול, במסגרת המשא ומתן שצפוי להתקיים על קיצור החופש.

הבוקר, במכתב ששלחה בן דוד לגננות כתבה כי בעקבות פניות של גננות רבות הקוראות לעבוד במהלך החופש, "אנו קוראות לגננות שרוצות ומוכנות לסייע לתלמידים לבוא להתנדב במהלך חופשת ל"ג בעומר".

חופשת ל"ג בעומר תתקיים ביום שלישי הקרוב, יומיים לאחר החזרה ללימודים לגנים. בסוף חודש מאי התלמידים יצאו גם לחופשה של שני ימי לימודים בחג השבועות.

בימים האחרונים התעוררה ביקורת גדולה בציבור על החופש המתוכנן - רק יומיים אחרי החזרה ללימודים. הסתדרות המורים כבר הסכימה לבטל את החופש במהלך דיונים עם משרד האוצר בחודש מארס, אבל בסופו של דבר הוא לא בוטל.

בחלק מהרשויות הודיעו להורים כי הגנים יפעלו באמצעות הסייעות וללא גננת, במתכונת של קייטנה ביום שלישי הקרוב, ולכן הגננות יכולות להגיע לעבודה בגן שבו יש סייעת.

ביום ראשון הקרוב הגנים יחזרו לפעול. ההנחיות לפתיחת הגנים מציבות בסיכון את הגננות והסייעות מאחר שלא ניתן לשמור על מרחק מהילדים. על הגננות להיחשף לכל ילדי הגן, וההנחיות אינן כוללות עטיית מסכות על ידי הצוות, הן אינן כוללות מדידת חום כל בוקר. על צוות הגן לחטא את חדרי השירותים בכל שעה עגולה. עד לרגע זה לא נשלחו הנחיות לגננות בקבוצות סיכון ולא ידוע אם הן מחויבות לחזור לעבודה. בנוסף, לא נשלחו הנחיות לגבי פתיחת הגנים ביישובים ובשכונות שבהם יש שיעור גבוה של תחלואה בקורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"