אבסורד ל"ג בעומר: המדורות בוטלו - החופשה הוחזרה

היציאה לחופשה קוטעת את החזרה לשגרה לאחר כחודש וחצי של השבתה ■ הסתדרות המורים מתנגדת להחלטה לקצר בפרק זמן נוסף את חופשת הקיץ של גננות ומורים בכיתות א'-י'

ליאור דטל
ליאור דטל
מדורת ל"ג בעומר  בירושלים
מדורת ל"ג בעומר בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי
ליאור דטל
ליאור דטל

ביום שלישי הקרוב, יומיים בלבד אחרי החזרה ללימודים בגנים, ייצאו התלמידים והמורים לחופשת ל"ג בעומר בת יום אחד. הלימודים יחודשו ביום רביעי הקרוב.

היציאה לחופשה, שקוטעת את החזרה לשגרה לאחר תקופת השבתה של יותר מחודש וחצי, עוררה תמיהות רבות בקרב הורים - שנקראים להחזיר את ילדיהם ללימודים, למרות החשש, כדי להחזיר את המשק לפעילות - שכן בעקבות התפשטות הקורונה בוטל מנהג הדלקת המדורות השנה.

בגני הילדים הלימודים יתחדשו לשלושה ימים בלבד, ולאחריהם תהיה חופשה של שבעה ימים, כך שבשבוע הראשון ללימודים, חצי מהילדים יפקדו את הגנים יומיים בלבד. נושא חופשת ל"ג בעומר עלה גם במהלך הדיון שהתקיים ביום שישי האחרון בראשות ראש הממשלה, שבסופו הוחלט על החזרה ללימודים.

במשרדי הממשלה הבחינו כבר במארס כי חופשת ל"ג בעומר תקטע את המאמצים לחזרה ללימודים, ולפיכך, ב-18 במארס הגיעו משרד האוצר ומשרד החינוך לסיכום עם הסתדרות המורים על ביטול יום החופשה בל"ג בעומר, נוסף על קיצור החופש הגדול בתשעה ימים. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד אף בירכו על ההסכם, אך לאחר כמה ימים הגיעה הסתדרות המורים לסיכום חדש עם משרד האוצר, ולפיו חופשת ל"ג בעומר תתקיים כסדרה.

ההסכם הראשון הביא להפסקת הלמידה מרחוק לכשבוע ימים, ונקבע בו כי בתמורה המורים יחזירו תשעה ימי לימודים בחופש הגדול ויום לימודים נוסף על חשבון חופשת ל"ג בעומר. אולם לאור התגברות הביקורת הציבורית על הפסקת הלמידה מרחוק, לאחר כמה ימים הגיע משרד האוצר להסכם חדש עם הסתדרות המורים, שלפיו הלמידה מרחוק תחודש ותתקיים גם במהלך שלושת הימים הראשונים של חופשת פסח, ובתמורה המורים יצאו לחופשה בל"ג בעומר.

כך או כך, ההסכם הזה הסדיר את עבודת המורים רק לגבי מארס, וגם מספר הימים שעליהם להחזיר בחופש הגדול חושב רק לפי ימי הלימודים שבוטלו בחודש זה. מאז, התקבלה החלטת ממשלה - בתמיכת שר החינוך רפי פרץ - הקובעת כי חופשת הקיץ של גננות ומורים בכיתות א'-י' תקוצר עוד יותר, אך הסתדרות המורים הודיעה כי תתנגד להחלטה, וגם משרד החינוך מסרב לקדם את יישומה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן